-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۴, شنبه

افسرسلطنتی هالند به داعش پیوست.

اروپا به مرکز سرباز گیری داعش بدل می شود.

روز پنجشنبه وزارت دفاع هلند اعلام کرد اطلاعاتی در دست دارد که نشان می دهد یک گروهبان ارتش این کشور که در نیروی هوایی سلطنتی هلند مشغول به خدمت بوده است به گروه تروریستی داعش ملحق شده است.

طبق این گزارش این درجه دار ۲۶ ساله برای الحاق به گروه تروریستی فوق به سوریه سفر کرده است.

به گزارش سروش هلند و به نقل از شبکه ی خبری ان او اس وزارت دفاع می گوید دسترسی او به سیستم جامع وزارت دفاع و اتصال به کامپیوتر های نظامی و غیرنظامی دولتی را مسدود نموده است. با این وجود مشخص نیست که آیا او موفق شده است اطلاعاتی را به گروه تروریستی داعش که خود را گروه خلافت اسلامی نیز می خواند منتقل کند یا خیر.

وزارت دفاع این عمل او مبنی بر ترک خدمت و پیوستن به گروه تروریستی متخاصم را جرم سنگینی خوانده و اعلام کرده که این موضوع را بطور کامل پیگیری خواهد نمود.

سخنگوی وزارت دفاع هلند ضمن تاکید بر اینکه این وزارتخانه کمیته ی دفاعی پارلمان را در جریان قرار داده افزوده است، این شخص از اعضای نیروهای نظامی هلند در اردن که به عملیات نظامی مستقیم با گروه تروریستی می پردازند نبوده است. همچنین هویت او نیز اعلام نشده است.

داعش در واقع ادامه تشکیلاتی یک گروه از سلفی‌های جهادی در عراق به رهبری ابومصعب زرقاوی می‌باشد. گروه زرقاوی جزو القاعده بود و سال ۲۰۰۶ در عراق کشته شد. داعش امروزه منطقه وسیعی از سوریه و عراق را در اختیار دارد و هدف آن در قدم اول تصرف تمام عراق و سوریه است. دیده‌بان حقوق بشر سوریه در اوت ۲۰۱۴ تعداد جنگجویان آن را ۸۰ هزار نفر (۵۰ هزار در سوریه و ۳۰ هزار در عراق) برآورد کرد. فرمانده ارتش روسیه نیز در دسامبر ۲۰۱۴ اعلام کرد که مطابق برآوردهای ما تعداد نیروهای داعش به ۷۰ هزار نفر می‌رسد.

گفته می شود داعش از حمایت های معنوی و مادی در منطقه ی خلیج فارس و ترکیه برخوردار است. بخش مهمی از سلسله مراتب فرماندهی نظامی این گروه را نیز افسران آموزش دیده بعث (وفادار به صدام) تشکیل می دهند.