-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۴, شنبه

این است دادگاه اسلامی پاکستان

رهبر تروریست های مذهبی تبرئه شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد به نقل از اردو تایمز، «مولانا‌اورنگزیب فاروقی» رهبر سپاه صحابه که در حال حاضر با نام اهل سنت و الجماعت فعالیت می‌کند به دلیل نبودن مدارک کافی تبرئه و آزاد شد.

دادگاه ویژه مبارزه با تروریسم به علت ارائه ندادن مدارک معتبر از جانب پلیس دستور آزادی مولانا اورنگزیب فاروقی از زندان ادیاله واقع در شهر راولپندی را صادر کرد.

علت اصلی دستگیری مولانا‌فاروقی سخنرانی‌های افراط‌گرایانه است و از سال 2007 پرونده‌های متعددی در این زمینه علیه وی تشکیل شده است.

رهبر حزب اهل سنت و الجماعت مدتی قبل از کراچی به اسلام‌آباد آمد و در یک راهپیمایی در منطقه «مری» واقع در ایالت پنجاب که در شمال پاکستان قرار دارد نیز شرکت کرد که گفته می‌شود همین موضوع موجب شناسایی و دستگیری وی از منطقه «تکسلا» شده است.

گفتنی است، فعالیت حزب اهل سنت و الجماعت که همان سپاه صحابه سابق می‌باشد از فوریه سال 2012 میلادی ممنوع اعلام شد با این وجود این حزب مذهبی با برگزاری کنفرانس‌های مختلف در شهرهای پاکستان به فعالیت خود ادامه داد

سپاه صحابه یک سازمان تروریستی مبتنی بر اندیشه‌های مدارس دیوبندی در پاکستان است که در سال 1985 و برای تقابل با اتحاد شیعیان پیوسته و خصوصاً در برابر جنبش جعفریه پاکستان تاسیس شد. این سازمان در ترور بسیاری از شیعیان دست داشته است.