-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۶, دوشنبه

در جنوب شرق ترکیه حکومت نظامی اعلام کرده ایم!

مصاحبه اردوغان با سی. ان. ان- ترجمه بهزاد دولت آبادی


رئیس جمهور ترکیه در یک مصاحبه مستقیم با شبکه تلویزیونی سی. ان. ان. مدعی شد:
برای ترکیه خطر اصلی از جانب پ. ک. ک است. داعش یک تهدید خارج از مرزهای ما می باشد و بنابراین در درجه دوم اهمیت قرار دارد. خطر دیگری که متوجه ما است از سوی حزب اتحاد دموکراتیک سوریه  است. دول غربی ما را در مبارزه با این سه گروه تروریستی تنها گذاشتند. با این حال مقابله با پ. ک. ک را تا آخر ادامه خواهیم داد. از طرفی برخی ها تصور می کنند هدف و خواست ما در خصوص تشکیل یک منطقه امن در سوریه جلوگیری از تشکیل یک دولت خودمختار کرد در شمال سوریه است. این تصور اشتباه است.
رئیس جمهور ترکیه درحالی مدعی حمایت از تشکیل یک دولت خود مختار در منطقه کردنشین سوریه شد که در یک سئوال دیگر – همانگونه که در بالا خواندید- مدعی تروریست بودن حزب دمکراتیک خلق سوریه، یعنی همان حزبی که در کردستان سوریه با داعش می جنگد و عملا یگانه آلترناتیو برای تشکیل حکومت خودمختار است شد.
در همین مصاحبه اردوغان سئوال خبرنگار سی. ان. ان در باره اعلام حالت جنگی در شمال ترکیه را تائید کرد و گفت که در برخی از شهرهای جنوب شرق ترکیه حکومت نظامی اعلام شده  است.