-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۳۱, سه‌شنبه

پیشروی سریع ارتش سوریه علیه داعش

سفر شتابزده نتانیاهو به مسکوهمزمان با حملات کمر شکن نیروی هوائی سوریه علیه ارتش داعش در بخش هائی از این کشور نخست وزیر اسرائیل "نتانیاهو" راهی مسکو شد و با رئیس جمهور فدراتیو روسیه "پوتین" دیدار کرد. این خبر را رسانه های غربی پوشش چندانی ندادند و رسانه های فارسی خارج از کشور نیز به آسانی از کنار آن گذشتند، درعین حال که سفر و گفتگوی مهمی بود. مهم بود به این دلیل که نتانیاهو عملا برای دفاع از عملیات داعش در سوریه راهی مسکو شد تا نسبت به تحویل سلاح های مدرن و بویژه جنگنده های مدرن روسی به سوریه که موجب پیشروی های ارتش سوریه در روزهای اخیر علیه داعش شده اعتراض کند. به گزارش مستقیم شبکه خبر تلویزیون مسکو که فیلم این دیدار را نیز پخش کرد، نتانیاهو در مصاحبه مشترک خبری در کنار پوتین گفت: ما (اسرائیل) نگران دستیابی تروریست های حزب الله لبنان و ارتش سوریه به سلاح هائی هستیم که اخیرا از روسیه به سوریه منتقل شده است. ما نگران تروریسمی هستیم که اسرائیل را نشانه گرفته است.

پوتین نیز متقابلا و با چهره ای بی اعتناء خطاب به وی گفت: ما نگرانی شما را درک می کنیم اما آنچه که در اختیار دولت قانونی سوریه قرار گرفته برای مقابله با تروریسمی است که بخشی از سوریه را اشغال کرده است. اتفاقا اقدام ما برای ارسال سلاح برای سوریه درجهت مقابله با تروریسم است و این کمک با قاطعیت ادامه خواهد یافت.