-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۲۲, یکشنبه

قاضی را از خواب بیدار کنید.

14 سال تلاش غرب برای بدنامی مجاهدین بی ثمر بود. برای بدنامی مجاهدین هیچ نیازی به مداخله غرب نبود و نیست.


«نذیراحمد حنفی» عضو پارلمان و عالم اهل سنت افغانستان در گفت‌وگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، با بیان اینکه شهدا جهاد علیه استکبار جهانی و ابرقدرت‌های مستبد را وظیفه دینی خود دانسته و برای انجام آن حتی حاضر به از دست دادن جان خود شدند گفت: آیه‌های متعددی در قرآن کریم آمده که یک مسلمان نباید زیر سلطه کافران زندگی کند.

وی تأکید کرد: هدف شهدا بر اساس دستورات قرآن کریم همان تنها کتاب تحریف نشده خداوندی است که در چندین سوره و آیه این کتاب بزرگ ذکر شده است.

حنفی افزود: بر اساس قرآن کریم، شهدا را نباید مرده خطاب کرد بلکه آنان زنده هستند و شهدای افغانستان نیز نشان دادند که نه‌تنها زنده هستند، بلکه خون آنان در عملکرد دولت تأثیرگذار است.

خواست شهدا رهایی از سلطه بیگانگان بود

وی نظامیان شوروی سابق که مردم افغانستان در برابر آنان به جهاد و مقاومت پرداختند را نظام شر و فساد عنوان کرد و گفت: مجاهدین افغانستان برای آزادی از زیر سلطه نظام شیطانی به پا خواسته و بالاخره برخی از این مجاهدین جام شهادت نوشیدند و برخی دیگر به پیروزی رسیدند.

تقویت صفوف جهاد با افزایش مداخلات خارجی

حنفی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مداخله دشمنان اسلام و مردم افغانستان در امور دولت‌داری سبب پُررنگ شدن جهاد در این کشور شده بود، گفت: مداخلات خارجی در ابعاد مختلف به صورت پیدا و پنهان صورت می‌گرفت و از ترویج مذهب صلیبی تا ترویج ایده‌های کمونیستی در میان جامعه افغانستان افزایش یافته بود.

وی تصریح کرد: پس از اینکه ترویج و هجوم فرهنگ غربی در جامعه به تمام مردم اثبات شد جهاد شکل عمومی گرفت و در تمام مناطق این کشور صفوف مجاهدین تقویت شد.

صلیبی‌ها به دنبال اهداف درازمدت هستند

این عالم دینی اهل سنت افغانستان در ادامه سخنان خود گفت: اکنون نیز دشمنان اسلام مردم افغانستان و کشورهای اسلامی منطقه را آرام نگذاشته و برای رسیدن به اهداف درازمدت خود گروه‌های تروریستی و تکفیری داعش، طالبان و القاعده را ساختند.

وی با بیان اینکه این گروه‌ها از سوی آمریکا که خود ابرقدرتی مستبد و شیطانی است، حمایت می‌شوند، گفت: دشمنان اسلام اکنون می‌خواهند ساکنان کشورهای اسلامی در بیچارگی قرار بگیرند.

این نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان با بیان اینکه شهدا تا زمان شهادت به دنبال رسیدن به آرمان‌های والای انسانی بودند، گفت: استقبال، تطبیق دستورات الهی، آزادی‌های اسلامی، قوانین اسلامی و دولت اسلامی بزرگترین آرمان این شهدا بود.

وی با بیان اینکه پیروی از دستورات الهی و قرآن کریم بزرگترین هدف مجاهدین و شهدا بود، گفت: فرمانروایی قرآن کریم برای نسل‌ها در اذهان مجاهدین و شهدا بود و برای رسیدن به آن تا پای جان تلاش کردند.

14 سال تلاش غرب برای بدنامی مجاهدین

حنفی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه غربی‌های صلیبی مجاهدین را بزرگترین دشمن خود و منافع شان در افغانستان می‌دانند، گفت: با توجه به انگیزه‌ای که مجاهدین داشتند آمریکا و انگلیس طی 14 سال گذشته در تلاش برای بدنام کردن مجاهدین شدند.

وی افزود: این تلاش‌ها که اکنون نیز جریان دارد، در ابعاد مختلف و در مراسم‌های مختلف بوده و یکی دیگر از این تلاش‌های غربی‌ها کم‌رنگ کردن نقش مجاهدین در جامعه بوده است.

حنفی در ادامه سخنان خود با اشاره به پیروزی مجاهدین در برابر اشغالگران شوروی و جایگاه آنان در سیاست‌های کنونی افغانستان، گفت: پیروزی در برابر اشغالگران شوروی بزرگترین دست‌آورد یک ملت برشمرده می‌شد، زیرا توانایی نظامی آن زمان شوروی و ناتوانی افغانستانی‌ها، جهاد را به صورت واقعی نمایان کرده بود.

وی با بیان اینکه خارجی‌ها در تلاش برای تحت فشار قراردادن مجاهدین هستند، گفت: به همین دلیل پاسداری از شهدا تنها با شعار است و با جشن استقلال و نام‌گذاری یک هفته به نام شهدا حقوق شهدا و مجاهدین تأمین نمی‌شود.

حنفی در پایان گفت: خانواده‌های شهدا تنها بازماندگان شهدای واقعی جهاد افغانستان هستند که اکنون با فقر و تنگدستی شدید مالی زندگی می‌کنند و دولت برای پاسداری از خون شهدا باید نیازهای خانواده این شهدا را تأمین کند.