-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۸, چهارشنبه

اروپا وامریکا به طالبان رشوه میدهند.

پول نقد به دالر پرداخته می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد به نقل از روزنامه امت، این روزنامه در مقاله‌ای با عنوان «ارتش آمریکا به طالبان باج پرداخت می‌کند» نوشته است: بعد از خروج نیروهای انگلیسی از پایگاه هلمند، آمریکایی‌ها برای حفظ این پایگاه مجبور شده‌‌اند به طالبان باج پرداخت کنند.

این روزنامه نوشت: در گذشته نیز نیروهای انگلیسی برای حفظ این پایگاه ماهیانه هزاران دلار به طالبان پول نقد پرداخت می‌کردند این در حالی است که آمریکایی‌ها مبلغ این پرداخت‌ها را افزایش داده‌اند.

پایگاه «بایستیون» که آمریکایی‌ها تلاش زیادی در حفظ آن دارند، بزرگترین پایگاه نیروهای خارجی در منطقه می‌باشد که با صرف هزینه‌ای بالغ بر 20 میلیارد دلار ساخته شده است.

روزنامه امت می‌نویسد: نه تنها آمریکایی‌ها بلکه نیروهای خارجی مربوط به سایر کشورها از جمله آلمان، کانادا و فرانسه نیز برای حفظ خود در برابر طالبان به آنها باج پرداخت می‌کنند.

اقدام آمریکا برای پرداخت رشوه به طالبان در حالی صورت می‌گیرد که هم اکنون شاهد افزایش خشونت‌ها در اقصی نقاط افغانستان هستیم و برخی از مقامات آمریکایی بر این باورند که این اوضاع بدون پرداخت رشوه بدتر می‌شود.

چندی پیش نیز «واشنگتن پست» در گزارشی نوشت: میلیون‏‌ها دلار از مالیات‏‌هایی که شهروندان آمریکایی به دولت اوباما پرداخت کرده‏‌اند در اختیار طالبان افغانستان قرار گرفته است. این پول‏‌ها به منظور تأمین امنیت برای پروژه‏‌های در دست اقدام آمریکا در جنوب افغانستان به طالبان پرداخت شده‏‌اند.