-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۷, سه‌شنبه

بی سرنشین های روسی در تاجکستان به کار افتاده اند.به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه به نقل از پایگاه خبری «کانیوز»، پس از اتفاقات اخیر در تاجیکستان و اعلام کمک مسکو به دوشنبه در جهت مبارزه با گروه‌های مسلح مخالف این دولت هواپیماهای بدون سرنشین روسیه در بخشی از مناطق تاجیکستان به پرواز درآمدند.

این پهپادها از نوع «لیر- 2» و «گرانات- 1»  هستند که در مناطق درگیر از جمله در 40 کیلومتری شهر دوشنبه در حال گشت زنی هستند.

یک مقام نظامی مستقر در تاجیکستان عنوان کردند: این عملیات پروازی برای تامین امنیت و هماهنگی بیشتر نیروهای مسلح تاجیکستان و روسیه صورت گرفته است.

وی افزود: یکی از بهترین روشها برای مبارزه با گروه‌های مسلح که در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی وجود دارد استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین می‌باشد.

در حالی پهپادهای روسی در فضای تاجیکستان به پرواز درآمده‌اند که وزارت کشور و سازمان امنیت ملی این کشور از بازداشت 14 عضو مسلح گروه «عبد الحلیم نظرزاده» معاون سابق وزارت دفاع این کشور خبر داده است.   

گفته می‌شود که در جریان عملیات ویژه در دره «رامیت» در حوالی شهر دوشنبه تعدادی از اعضای یادشده دستگیر و مقداری سلاح و تجهیزات نظامی کشف و مصادره شده است.

بنا به گزارش نهادهای امنیتی تاجیکستان تاکنون 17 نفر عضو این گروه کشته و 56 نفر دیگر بازداشت شده است.