-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۲۲, یکشنبه

آوردن کرزی کار که بود؟

کرزی: 11 سپتامبر کار بن لادن نبود.
هرکس که از مدار قدرت و امتیاز خارج می شود؛ تمرین وطنپرستی را شروع می کند.


به گزارش  فارس، «حامد کرزی» رئیس جمهور پیشین در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره به مناسبت سالروز حملات ۱۱ سپتامبر در پاسخ به این سؤال که آیا القاعده پشت این عملیات قرار دارد، گفت: اصلا نمی دانم که القاعده در افغانستان حضور داشته یا الان حضور دارد.
وی افزود: من هرگز آنها را در افغانستان ندیده ام و هیچ گزارشی درخصوص فعالیت القاعده در افغانستان به دست من نرسیده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا بن لادن طرح حملات ۱۱ سپتامبر را در افغانستان کشیده است، گفت: این چیزی است که دوستان غربی ما و رسانه های آنها می گویند.
کرزی با اشاره به اینکه باور ندارد حملات ۱۱ سپتامبر را شبکه القاعده به رهبری بن لادن انجام داده باشد، گفت: اما در این شکی نیست که یک گروه تروریستی این عملیات ها را در واشنگتن و نیویورک انجام داده باشد.
رئیس جمهور پیشین افغانستان خاطر نشان کرد: مردم افغانستان نیز مانند آمریکایی ها قربانی تروریسم هستند.
شبه نظامیان پاکستان در افغانستان خود را داعش معرفی می کنند
وی در بخش دیگری از اظهارات خود به گمانه زنی ها درباره حضور و نفوذ داعش در افغانستان اشاره کرد و گفت: هیچ ظرفیتی برای رشد و تقویت این گروه در افغانستان وجود ندارد و داعش در افغانستان حضور ندارد.
حامد کرزی افزود: فعالیت داعش در افغانستان از سوی پاکستان رهبری شده و کسانی که خود را به نام داعش معرفی می کنند، در واقع همان شبه نظامیان پاکستان هستند.
کرزی با اشاره به اینکه پاکستان داعش را تحریک می کند تا در افغانستان فعالیت داشته باشند، گفت: هیچ شهروند افغانستانی به عضویت این گروه درنیامده و تمامی کسانی که دستگیر شده اند، شناسنامه دیگر کشورها را دارند.
رئیس جمهور پیشین در بخش دیگری از این مصاحبه تأکید کرد که هیچ تمایلی برای بازگشت به قدرت و ریاست جمهوری ندارد.