-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ شهریور ۱۱, چهارشنبه

فشار مضاعف برپاکستان

معاون سفیر امریکا: دریک هفته سه هیأت بلند پایه امریکا به اسلام آباد سفر کرده است.
اکنون قرار است سرتاج عزیز مشاورامنیت ملی پاکستان وارد کابل شود.


معاون سفیر امریکا در کابل گفته است که در دو هفته اخیر سه هیئت بلند رتبه امریکایی به پاکستان سفر کرده و در مورد مسائل افغانستان با جدیت با مقام‌های پاکستانی صحبت شده است.

دفتر مطبوعاتی وزارت امور خارجه در خبرنامه‌ای که به دسترس آژانس خبری پژواک قرار گرفته، گفته است که این موضوع را دیوید لیندوال، معاون سفیر امریکا در دیدار با حکمت خلیل کرزی، معین سیاسی وزارت امور خارجه بیان کرده است.

در این دیدار که بعد از ظهر امروز در مقر این وزارت صورت گرفت، دو طرف در مورد اجندای کنفرانس رکا و دیگر مسائل مورد علاقه و مهم سیاسی و اقتصادی افغانستان و منطقه صحبت نمودند.

قرار است این نشست بین المللی رکا ۱۲-۱۳ سنبله سال جاری با حضور نمایندگان ارشد کشورها و سازمان های بین المللی در کابل برگزار شود.

معاون سفیر امریکا نیز ضمن اعلام شرکت یک هیئت بلند رتبه از این کشور در کنفرانس مذکور، در مورد سفر هیئت‌های عالی رتبه امریکایی به پاکستان معلومات ارایه کرد.

 لیندوال گفت: «طی دو هفته گذشته  سه هیئت بلند رتبه غیر نظامی و نظامی آن کشور سفرهای پی در پی به پاکستان داشتند. مبارزه جدی با گروه‌های تروریستی به خصوص شبکه حقانی، بهبود در روابط سیاسی و اقتصادی آن کشور با افغانستان، کمک‌های امریکا به پاکستان با شروط مشخص، و نگرانی شدید افغانستان در مورد حملات شدید تروریستی اخیر در این کشور و شیوه مبارزه با هراس افگنان موضوعاتی بودند که روی آن با مقامات نظامی و ملکی پاکستان بحث و گفتگوی واضح و جدی صورت گرفته است.»

امریکا به تازگی بخشی از کمک های سالانه این کشور را به پاکستان که بالغ بر یک میلیارد دالر می شود، به دلیل اقدام نکردن علیه شبکه حقانی که پایگاه های آن در وزیرستان شمالی می باشد، قطع کرده است.

شبکه حقانی که از سوی امریکا گروه تروریستی خوانده شده، متهم است که بسیاری از حمله های خونین سال های اخیر در افغانستان را سازمان دهی و اجرا کرده است.