-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۲۵, شنبه

جنگنده های روسیه، کشتار 30 زن و کودک

گزارش یکی از فعالان حقوق بشر در سوریه

در پی حمله هوایی جنگنده‌های روسیه و ارتش سوریه به مناطق تحت کنترل نیروهای شورشی در شمال شهر حمص دست کم ۶۰ نفر کشته شده‌اند. به گفته دیده‌بان حقوق بشر سوریه، ۳۰ تن از قربانیان زن و کودک هستند. سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه روز جمعه (۱۶ اکتبر / ۲۶ مهر) از کشته شدن دست کم ۶۰ نفر در پی حمله‌ جت‌های جنگنده‌ی روسیه و نیروهای ارتش سوریه به مناطقی واقع در شمال شهر حمص خبر داد که تحت کنترل نیروهای شورشی است.

سازمان یادشده که به اپوزیسیون سوریه نزدیک است، از قول ابونوخ، یکی از فعالان حقوق بشری در شهر تلبیسه گزارش داد که افراد زیادی هنوز در زیر آوارها به سر می‌برند. مدافعان حقوق بشر که علیه حکومت بشار اسد فعالیت دارند، این عملیات را "کشتار" خوانده‌اند. به گفته‌ی این فعال حقوق بشری جنگنده‌های روسیه روز پنجشنبه مجموعا ۳۵ بار دست به بمباران زده و به این ترتیب به راه‌های ارسال مهمات به شورشیان مخالف اسد به شدت لطمه زده‌اند. این امر باعث تضعیف شورشیان شده است. ارتش سوریه با تکیه بر هوادارانش و همچنین پشتیبانی هوایی جنگنده‌های روسیه روز پنجشنبه (۱۵ اکتبر) حملات گسترده‌ای را به مناطق واقع در شمال شهر حمص آغاز کرده بودند. اسامه ابوزید، مشاور ارتش آزاد سوریه، گفته است که ارتش رژیم سوریه با گشایش هم‌زمان چند جبهه می‌کوشد مناطق زیر کنترل شورشیان را باز پس گیرد.