-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۷, پنجشنبه

خروج 4 طیاره حامل داعشی ها به جای نا معلوم

جنگ از حالت مدیریت اختفا بیرون می شود.


شبکه خبری "روسیه 24" که از مسکو برنامه پخش می کند، در آخرین ساعات سه شنبه شب و همچنین در چند بخش خبری چهارشنبه (دیروز) خود خبر کوتاهی را در ارتباط با انتقال صدها تن از نیروهای ارتش داعش از سوریه به خارج از این کشور منتشر کرد.
بموجب این خبر، دو هواپیمای متعلق به ترکیه و دو هواپیمای دیگر متعلق به عربستان و قطر، صدها تن از نفرات داعش را از سوریه خارج کردند.

در این خبر، اشاره ای به محل به زمین نشستن این هواپیماها در خاک سوریه و همچنین محل انتقال واحدهای در هم شکسته داعش نشد، گرچه حدس زده می شود این عملیات در حوالی مرزهای سوریه و ترکیه و باحتمال زیاد از طریق شهر تاریخی "اورگاریت" پیش از فتح این شهر توسط ارتش سوریه انجام شده باشد. ارتش سوریه نیز با انتشار بیانیه ای که از "روسیه 24" به آن اشاره کرد این خبر را تائید کردند.
رسانه های حکومتی و بویژه خبرگزاری صدا و سیما این خبر را با شاخ و برگ هائی که خود به آن افزوده بودند و عمدتا در جهت اهداف نظامی و سیاسی سپاه بود منتشر کردند. این رسانه ها مدعی شدند که افرادی داعش را با چهار هواپیمای یادشده در بالا به "عدن" در یمن منتقل کرده اند و شمار آنها 500 تن بوده است.