-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۹, یکشنبه

فاریاب ملتهب شده است.

دولت مرکزی علاقه یی به حمایت از دسته جات «جمیعت اسلامی» و «جنبش» ندارد. 


از فاریاب اطلاع میرسد که مدافعان داوطلب شهر، از سوی دولت مرکزی حمایت نشده و بدون خوراک و مهمات جنگی دربرابر طالبان ایستاده اند. گزارش در مورد علت موضع گیری دولت مرکزی می افزاید که این شبه نظامیان که تحت رهبری قوماندانان جهادی و جنبش ملی می باشند، به دنبال فرصت اند تا زمینه برای غارت وچپاول خانه ها و تأسیسات دولتی مساعد شود. این گروه ها از نزدیک شدن طالبان ووقوع درگیری راضی اند. 
منابع دولتی گفته اند که هنوز مشخص نیست که این شبه نظامیان که خود به خود سلاح برداشته اند، آیا برای حراست از نظم عمومی خواهند جنگید و یا آن که اهداف دیگری را دنبال خواهند کرد. اما منابع وابسته به این دو گروه هشدار می دهند که اگر دولت از آنان حمایت نکند، وضع غیرقابل کنترول خواهد شد. 
در خبر دیگر آمده است که گروه داعش در فاریاب در حال سرباز گیری است. سید فرخ شاه جناب عضو مجلس سنا نسبت به آشفته شدن دو باره فاریاب ابراز نگرانی کرده است. گفته شده که شمار جنگجویان محلی از 2 تا 3 هزار نفر است. امکان پیوستن برخی از آنان به گروه داعش وجود دارد.