-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۶, پنجشنبه

هزینه جنگ ولادیمیر پوتین از کجا تأمین می شود؟

شلیک ۲۶ راکت کروز از بحر کسپین توان تحرک تروریستها در سوریه را فلج کرد!
شوروی به علت افت هزینه و رکود ساختار اقتصادی، افغانستان را در آتش رها کرد؛ اکنون هزینه جنگ کنونی از خزانه ایران تغذیه  می کند.


وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: با اصابت ۲۶ فروند راکت کروز شلیک شده از چهار کشتی روسی دربحر کسپین با برد ۱۵۰۰ کیلومتر به اهداف از پیش تعیین شده در سوریه، توان تحرک گروه های تروریستی در این کشور سلب شد.
جنرال "آندره ای کارتاپولوف" رییس اداره عملیات قرارگاه عمومی نیروهای مسلح روسیه امروز چهارشنبه به خبرنگاران گفت: موشک های بالدار روسی به انبارهای مهمات و سوخت، مقرهای فرماندهی و اردوگاه های آموزشی تروریستی در رقه، ادلب و حلب اصابت کرده است.
وی افزود: مراکز و اهداف مورد حمله که به صورت کامل ویران شده مورد استفاده گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره قرار داشت.
کارتاپولوف گفت: واحدهای کشفی روسیه در دو روز گذشته مراکز مهم و حیاتی گروه های تروریستی را شناسایی کردند که در حمله بحری امروز هدف قرار گرفت و با ناوبودی این اهداف قابلیت تحرک گروه های تروریستی سلب شد و دیگر مانند قبل امکان تحرک را ندارند.
موصوف ادامه داد: مناطق خالی از سکنه برای مسیر پرتاب راکت ها از بحر کسپین انتخاب شده بود تا حداقل خطر ممکن نیز به صورت کامل از بین برود و روسیه به هیچ وجه برای انجام بمباران های ضد تروریستی اهداف را در مناطق مسکونی انتخاب نخواهد کرد.
روسیه از سه شنبه گذشته پذیرش درخواست دولت سوریه و با مجوز پارلمان ؛عملیات بمباران مواضع تروریست ها را در سوریه آغاز و تاکنون ده ها هدف و مراکز تروریستی بخصوص داعش را نابود کرده است. 
دولت های عربستان، آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، قطر و ترکیه که از تروریست ها از سراسر نقاط جهان، که سوریه را گرفتار یک جنگ داخلی درازمدت کرده اند، حمایت مالی و تجهیزاتی می کنند،جمعه گذشته با صدور بیانیه مشترکی در انقره از روسیه خواستند این عملیات را متوقف کند که مسکو پاسخ داد: بمباران ها نه تنها متوقف نخواهد شد بلکه دامنه و شمار آن تا رسیدن به اهداف مورد نظر ادامه خواهد یافت. 
روسیه همچنین اعلام کرده که با گذشت یک سال از حملات ائتلاف آمریکایی ضد داعش، این گروه تروریستی نه تنها تضعیف نشده است، بلکه هجومی تر شده و بر مناطق بیشتری از خاک سوریه و عراق تسلط یافته است.