-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۸, شنبه

هشدار امریکا به عراق

پیام امریکا: ما کمک های خود را برکردستان متمرکز می کنیم.


منبعی وابسته به سفارت آمریکا در بغداد فاش ساخت واشنگتن به عراق درباره ائتلاف با روسیه هشدار داده است.

به گفته این منبع، در دیداری که میان برخی از شخصیت های آمریکایی با حیدرالعبادی نخست وزیر عراق انجام شد طرف های آمریکایی مخالفت قاطع خود را با هرگونه همکاری میان عراق و ائتلاف روسیه با رژیم های سوریه و ایران اعلام کردند.

این منبع تصریح کرد: آمریکا بر دولت عراق فشار می آورد تا با حملات روسیه به مواضع داعش در این کشور مخالفت کند. واشنگتن در همین زمینه بغداد را به توقف حملات هوایی ائتلاف تحت فرماندهی واشنگتن در عراق تهدید کرد.

منبع خبر ادامه داد: در صورتی که عراق با حملات روسیه به داعش در خاک عراق موافقت کند، حمایت های ائتلاف بین المللی علیه داعش فقط به کردستان و حمایت از نیروهای پیشمرگه متمرکز خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنج شنبه در پاسخ به سئوالی در این باره گفت: پیام ما برای همه آنهایی که می خواهند در عراق نقش آفرینی کنند این است که به شکلی وارد عمل شوند که باعث بیشتر شدن تنش های فرقه ای و بدتر شدن اوضاع در داخل عراق نشود. ما این را بارها و بخصوص درباره رژیم ایران مطرح کرده ایم.