-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۹, یکشنبه

فقط از معرفی تروریست خارجی؛ جایزه بگیرید!

بازی ستون پنجم در افغانستان، برای ستون پنجم، چندین تعریف به وجود آورده است.


صدیق صدیقی سخنگوی وزارت داخله روز شنبه طی نشستی به خبرنگاران گفت: برای این که ولایت کندز به طور کامل از حضور مخالفان مسلح پاکسازی شود با گذاشتن جوایز خواهان همکاری مردم شده اند.

"امروز هم اعلان کردیم که اگر مردم با ما معلوماتی را شریک بسازد که یک تروریست خارجی در کجا پنهان است ما حتی به او جایزه نقدی در نظر گرفته ایم، این بخشی از اقدامات است که می خواهیم کاملاً شهر و ولایت تصفیه شود."

این نوع افاده، چشم پوشی از جنایاتی است که در کندز در حق مردم صورت گرفته است. گزارشنامه افغانستان اطلاعات دقیقی در دست دارد که همکاران محلی طالبان خارجی و داخلی درکندز، با هیچ سوالی از سوی امنیت ملی یا اردوی ملی مواجه نشده اند.
سخنگوی وزارت داخله نگفت که با تروریست داخلی و افراد همرکاب آنان در ارتکاب جنایات بشری، چه برخوردی صورت خواهد گرفت؟
اگر یک شهروند کندز کدام تروریست «افغان!!» را به نیروهای امنیتی معرفی کند، با چه واکنشی از سوی وزارت داخله رو به رو خواهد شد؟ سکوت معنادار درین مورد، فقط می تواند چنین تعبیر شود که کسی حق ندارد از تروریست و متجاوز به عنف که «افغان» باشد؛ نکته یی بگوید یا مخفی گاه او را معرفی کند. جهال سیاسی درکابل باید از تجربه ها بیاموزند که یک تروریست خون آشام، نفرات اشرار، افرادی اند، فرامرزی و به هیچ تبار و کشوری تعهد ندارند.
امروز، ترسناک ترین آدم کشان تروریست دربدخشان، تاجک تبار ها اند. میرغضب ترین اشرار درفاریاب، ازبک اند؛ اگر هرکه درخیال حراست از تروریست های هم تبار خود برآید؛ بیخ همه کنده خواهد شد.

میترسم همین دولت اعلام کند که اگر تروریست طالبی «افغان» ، خودش را داوطلبانه به پلیس معرفی کند، عین جایزه برایش اعطا شود. برخورد دوگانه با عناصر تروریست، برای هیچ گروهی آینده ندارد. درین شرایط که همه چیز به صورت مرموزی مدیریت می شود؛ لااقل نباید به گوش مردم دورغ پف شود. در کندز، مرحله اول یک پروژه اجرا شد؛ مراحل بعدی هم در راه است. مجریان دولتی حداقل باید کاری کنند که بر زخم های مردم نمک نپاشند و بیهوده مردم را به سرکوب جانی و تروریست امیدوار نسازند.