-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۹, یکشنبه

ادعای روسیه: داعش با اردوی ملی افغان نمی جنگد.

پیک نت گزارش کرد:


در پایان سفر فوری "امامعلی رحمان اف" رئیس جمهور تاجیکستان به مسکو و همزمان با تصرف شهر قندوز افغانستان بدست داعش علام شد: داعش سرگرم آموزش 3 هزار نیروی نظامی در افغانستان است تا آنها را برای عملیات تروریستی وارد جمهوریهای متحد روسیه و حتی خود روسیه کند.

به این ترتیب مشخص می شود که قندوز را داعش تصرف کرده است و نه طالبان. رئیس اداره دوم آسیائی وزارت خارجه روسیه  خبر مربوط به آموزش 3 هزار نیروی داعش را در نشست بین المللی درباره افغانستان در مسکو اعلام داشت و افزود:
دست‌های پنهان داعش در شمال افغانستان (همجوار با جمهوری های مسلمان نشین افغانستان) فعال شده است. آنها دارای نیروهایی هستند که نه با نظامیان ناتو و نه با ارتش افغانستان درگیر نمی‌شوند.

نیروهای حاضر در پایگاه داعش در شمال افغانستان غالباً از اتباع روسیه و کشورهای آسیای مرکزی هستند و در این پایگاه‌ها به زبان روسی سخن گفته می‌شود. مربیانی از کشورهای مختلف عربی و پاکستان مسئول آموزش به شبه نظامیان هستند که برخی از آنها پاسپورت‌های آمریکایی و انگلیسی دارند.