-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۱, شنبه

«حاکمیت وحشت» در تقدیر افغانستان است.

گزارش تکاندهنده  سازمان عفو بین الملل در مورد کشتار ها و تجاوز جنسی در کندز:

سازمان عفو بین الملل همچنین از مواردی از تجاوز جنسی بر زنان و دختران به ویژه وابسته گان نیروهای امنیتی وابسته به دولت افغانستان خبر داده است. 
این سازمان هشدار داده است که نیروهای دولتی نباید به افدامات مشابه و تلافی جویانه دست بزنند.
این در حالیست که پیشتر گزارشهایی در مورد اعمال خشونت از سوی برخی از فرماندهان محلی نیز علیه مردم عادی در کندز وجود داشته است.
سازمان عفو بین الملل می گوید که تصویر داده شده از تحولات هفته اخیر در کندز نشاندهنده یک حاکمیت وحشت بوده است. 
به قول این سازمان گزرش های مستندی از تجاوز جنسی از سوی دسته هایی مسلح طالبان بر علیه شهروندان ملکی وجود دارد که دولت افغانستان را هرچه بیشتر ملزم به حفظ مصوییت افراد ملکی درین ولایت میسازد. 
به نوشته ای سازمان عفو بین الملل در حالیکه هنوز جنگ برای جلوگیری از خشونت های بیشتر در کندز ادامه دارد هزاران نفر از شهروندان کندز به طور دسته جمعی از بیم این خشونت ها پای پیاده از راه کوه ها و بیابانها خانه و کاشانه های خود را ترک کرده اند. 
یک فعال حقوق زنان که به قربانیان خشونت های خانواده گی در کندز کمک می کند به سازمان عفو بین الملل گفته است که گروه طالبان فهرستی از افراد مورد تعقیب را خانه به خانه حملی می کردند و در جستجوی آنها بودند. 
به گفته ای این خانم , فهرست طالبان شاملی اطلاعهات و تصاویر در مورد فعلان حقوق بیشر و مدنی , خبرنگاران و کارمندان دولتی در شهر کندز بوده است. 
بر اساس اطلاعات این سازمان , طالبان بخشی از معلومات خود را از دفتر اداره امینت ملی در کندز راجع به کارمندان دولتی و سازمانها و نهاد های غیر حکومتی بدست آورده بودند.
این سازمان مدعی شده که گروه طالبان به زنان برخی از خانواده های نیروهای امنیتی تجاوز جنسی کرده و برخی از این خانواده ها را که شامل کودکان هم میشدند به رگبار بسته اند. 
یک پرستار در بیمارستان نسایی کندز گفته است که شماری از طالبان وی و همکارش را به اتهام ارایه خدمات غیر شرعی به زنان مورد تجاوز گروهی قرار دادند. 
درین گزارش آمده است که طالبان با حمله به زندان کندز , زندانیان وابسته به این گروه را تسلیح کردند تا در برابر نیروهای دولتی بجنگند. به قول این سازمان آنها به زندانیان زن نیز تجاوز کرده و برخی از آنها را با خود ربوده اند. 
سازمان عفو بین الملیی از نیورهای دولت افغانستان خواسته است تا از انجام حملات تلافی جویانه مشابه علیه اسرا و زخمی های گروه طالبان بپرهیزند و مرتکبین این جنایات را به دادگاه منصفانه بکشانند.