-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۹, شنبه

هرقوم پرست، ستون پنجم است.

اشاره: نیازی به ستون پنجم نیست. تاریخ افغانستان از خمیره ستون پنجم طراحی شده است.


مشاور امنیت ملی از مبدل شدن افغانستان به پناهگاه امن تروریستان هشدار داد. حنیف اتمر می گوید که شبکه القاعده، گروه طالبان، شبکه حقانی و گروه داعش در حال شکل گیری دوباره در افغانستان هستند و جامعه جهانی نباید درباره افغانستان تصمیم های شتاب زده بگیرند. مشاور امنیت ملی درباره گروه طالبان می گوید برداشت اصلی ما این است که طالبان علاقمند به صلح نیستند. اما چرا افغانستان در حال مبدل شدن پناهگاه امن تروریستان است؟ آیا حکومت وحدت ملی توان و اراده نبرد با گروه های هراس افکن را دارد؟

شکریه سیرت ولی زاده معاون حزب کار و توسعه در برنامه «فراخبر» گفت: آمریکا ما را قربانی پاکستان کرده است. آمریکا به این بهانه وارد افغانستان شده بود که لانه تروریست ها را از بین ببرد و صلح و ثبات دایمی آورد. در اوایلی که وارد افغانستان شد، طیاره های ب 52 آمریکا مناطقی را که طالبان در آنجا بودند، به خوبی هدف می گرفت. حالا چطور نمی تواند مناطقی را که در آنجا طالبان به سر می برند هدف بگیرد؟ حالا که هم افغانستان را به خوبی می شناسد، هم طالبان را و هم سالها در اینجا حضور داشته است. این موضوعات نشان دهنده این است که آمریکا اراده ای برای از بین بردن طالبان و تروریست در افغانستان ندارد. بلکه به دنبال اهداف خود به اینجا آمده و برای رسیدن به آن اهداف هر کاری می کند. حتی از طالبان و داعش حمایت می کند تا توسط آنها بتواند در رقابت با آسیای میانه پیروز بیرون آید. آمریکا دشمن اصلی آسیای میانه است و برای رسیدن به آنجا و رقابت با کشورهای آسیای میانه افغانستان را میدان جنگ ساخته است و برای رسیدن به هدف خود مردم ما را قربانی می کند.

وی در خصوص کسانی که زمینه های فعالیت آزادانه طالبان را فراهم می کنند اظهار کرد:

متاسفانه ستون های پنجمی که در نظام ما وجود دارند، بیشترین نفوذ را در حکومت دارند، آنها افغانستان را به هر سمتی که دلشان بخواهد می برند. تا وقتی که ستون پنجم از نظام ما پاکسازی نشود، رهبران حکومت هیچ کاری در راستای مبارزه با تروریسم نمی توانند انجام دهند. ستون های پنجم هم افراد واضحی در حکومت هستند. همان کسانی که در ارگ برای ملاعمر فاتحه گرفتن و همان کسانی که از آدرس بعضی اقوام صحبت می کنند و می خواهند جنگ های قومی را در افغانستان به راه بیاندازند، ستون های پنجم هستند.