-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۹, پنجشنبه

سخنان حیرت آور خانم کرشنر

از سخنان کرشنر می توان حدس زد که توافق هسته یی بین ایران و عمدتاً امریکا چیزی بیش از یک معاهدۀ روی کاغذ است.


این هفته، خانم کرشنررئیس جمهور آرژانتین، در سازمان ملل با تبریک دستیابی توافق هسته‌ای میان قدرت‌های بزرگ و جمهوری اسلامی، اعلام کرد که در سال ۱۳۸۹،  کاخ سفید از طریق دستیار ویژه مسائل هسته‌ای‌ش به آرژانتین پیشنهاد ارسال اورانیوم غنی‌شده به جمهوری اسلامی را داده بود. این امر در زمان دولت احمدی‌نژاد و یک‌سال بعد از اعتراضات مردمی پس از انتخابات ۱۳۸۸ بوده است.  

خانم کرشنر در ادامه توضیح داد که از گری سیمور تقاضا شد این درخواست را به طور رسمی و روی کاغذ ارائه کند، اما بعد از این درخواست، طرف آمریکایی ناگهان ارتباطش در این مورد را قطع کرد.

این سخنان خانم کرشنر که برای نخستین بار به شکل رسمی بیان می‌شود، بازتابی در رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور نداشته است.

رئیس جمهوری آرژانتین همچنین در باره مساله انفجار آمیا صحبت کرد. انفجار مرکز یهودیان آمیا در سال ۱۹۹۴ با مرگ ۸۵ نفر همراه بود و برخی از مقام‌های جمهوری اسلامی و حزب‌الله لبنان جزو متهمان اصلی این واقعه بوده‌اند.