-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۰, جمعه

سربازان ایرانی به سوریه فرود آمدند.

عملیات زمینی، با پوشش هوایی روسیه، در قلمرو جنگ راهبردی شروع می شود.


رادیو فرانسه - "رویترز" به نقل از منابع آگاه در بیروت نوشت که حملات هوایی روسیه در سوریه مقدمۀ حملات زمینی متحدان بشار اسد است که به زودی در شمال سوریه انجام خواهد شد. "رویترز" تصریح کرده است که منظور از متحدان بشار اسد علاوه بر نیروهای نظامی طرفدار حکومت دمشق، قوای جمهوری اسلامی و حزب الله لبنان است.

همین منابع بعید ندانسته اند که عملیات آیندۀ زمینی در مناطق ادلب و حماه صورت بپذیرند. هدف از این عملیات نظامی بازپس گیری مناطقی است که اخیراً توسط گروه "جیش الفتح" از کنترل رژیم بشار اسد خارج شده است.
رویترز به نقل از منابع آگاه در بیروت افزوده است که صدها سرباز ایرانی برای شرکت در این حملۀ زمینی از ده روز پیش با سلاح و تجهیزات نظامی وارد سوریه شده اند و روند ورود سربازان ایرانی به سوریه طی روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.
همین منابع می افزایند که نیروهای حزب الله لبنان که از مدت ها قبل در سوریه علیه نیروهای بشار اسد می جنگند در این حملۀ زمینی شرکت خواهند داشت.
دولت ایران تاکنون ادعا کرده است که در پشتیبانی از رژیم بشار اسد تنها به مشاوره نظامی بسنده کرده است، هر چند دلایل کافی در تأئید حضور سپاه پاسداران و به کارگیری شبه نظامیان شیعه عراقی و افغان در سوریه توسط دولت تهران وجود داشته است.
قوای نظامی "جیش الفتح" که در برگیرندۀ شاخۀ القاعده در سوریه نیز هست در سال جاری میلادی شهرهای ادلب و "جسرالشغور" را از کنترل قوای رژیم دمشق خارج کرد و شکست های سنگینی نیز به نیروهای رژیم بشار اسد تحمیل نمود.
منابع حکومتی در سوریه گفته اند که پشتیبانی نظامی مسکو از رژیم دمشق تغییرات بزرگی را در جنگ داخلی سوریه پدید می آورد.