-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۹, شنبه

انسان، آرزوهایش را دفن می کند.

کشف گور یک شهزاده خانم با یک کاسه پر از طلا و آویزه ها


یک دانشجوی باستان شناسی در بریتانیا موفق شد با یک فلزیاب ساده یک کاسه پراز زنجیر و سکه‌ها و آویزهای 600 ساله را کشف کند.

خبرگزاری میراث فرهنگی ـ بین‌الملل ـ یک دانشجوی باستان شناسی هنگامی که با استفاده از یک فلزیاب در یک مکان خصوصی درحال کاوش بود، متوجه سیگنال بشدت قدرتمندی شد که او را به یک کاسه برنزی پراز طلا و جواهر در زیر خاک رساند.

به گزارش این دانشجوی باستان شناسی در منطقه نورفولک بریتانیا با مشاهده نخستین نشانه‌ها از وجود شیی ارزشمند در زیر خاک از ادامه حفاری خودداری کرده و از تیم ژئوفیزیک در گروه باستان شناسی خدمات میراث ومحیط زیست شورای شهرنورفولک درخواست کمک کرد.

پس از بررسی‌های انجام شده از سوی تیم متخصصان ، حفاری انجام شده به کشف کاسه‌ای برنزی منجر شد که درپایین پای بقایایی از جسد یک زن قرار داشت که به گفته باستان شناسان، از زنان اشرافزاده ونجبای انگلوساکسون بوده است.

همچنین به گفته باستان شناسیان این کاسه برنزی که خود شیی ارزشمند است ، احتمالا از کشور فرانسه وارد شده بود. اما داخل این کاسه از انواع آویزهای زیبا وگردن بند از جنس طلا و جواهرات گوناگون پربود که همه آن‌هابه گونه ای بسیار زیبا و ظریف ساخته شده اند.

"استیون اشلی" از باستان شناسان حاضر در تیم کاوش دراین منطقه گفت که زنجیر و گردن بندهایی ساخته شده از دو مهره طلا ونیزسکه های طلایی بدست آمده است که در تزیین گردن بند استفاده شده است. به گفته وی تاریخ سکه ها بین 639 تا 656 میلادی است و همچنین مشخص است که سکه‌ها به نام شاه فرانک ها، زیگبرت سوم تهیه شده است.

بقایای اسکلت اشرافزاده انگلیسی نیز به منظور بررسی‌های آزمایشگاهی درمورد سن، رژیم غذایی و شرایط بدنی و پزشکی درآزمایشگاه تحقیقاتی باقی می‌ماند.

استفاده از فلزیاب با هدف کشف اشیا و آثار مدفون توسط افراد غیر متخصص دربیشتر کشورها غیرمجاز است.