-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۲۴, جمعه

پوتین: افغانستان رو به زوال می رود.

روسیه چه گونه در افغانستان خواهد جنگید؟


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه در نشست شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع گفت: وضعیت افغانستان با حضور تروریست ها در این کشور رو به زوال است و قدرت شورشیان مسلح در این کشور افزایش یافته و آنها اجرای برنامه های خود را برای توسعه پنهان نمی کنند.

رئیس جمهور پوتین گفت: افغانستان با بحران جدی رو برو است. نفوذ تروریست ها در این کشور روز به افزایش است و آنها برنامه های خود برای پیشرفت از هیچ کس پنهان نمی کنند. به گفته آقای پوتین، یکی از اهداف اصلی آنها صدور تروریست به آسیای میانه می باشد. " وی تاکید کرد، ما باید به طور جدی آماده پاسخ دادن به سناریو آنها باشیم.

در این راستا، پوتین به اهمیت مفهوم همکاری های نظامی — اشتراک کنندگان کشورهای مستقل مشترک المنافع تا سال 2020 تاکید کرد. درین نشست ولادیمیر پوتین رقم جنگجویان چند ملیتی وابسته به کشورهای آسیای میانه را که در افغانستان میجنگند، 7000 نفر عنوان کرد.