-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۲۵, شنبه

کیوبا به جنگ سوریه وارد شد.

اشاره: چین پیشاپیش به جنگ داخل شده است.


به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، شبکه تلویزیونی فاکس نیوز آمریکا اعلام کرد گروهی از نظامیان ویژه ارتش کوبا برای حمایت از دولت بشار اسد به سوریه اعزام شده اند. 

این شبکه آمریکایی به استناد اطلاعات دریافتی از مرکز مطالعات کوبا - آمریکا در دانشگاه میامی آمریکا این خبر را منتشر کرده است. 
فاکس نیوز اضافه کرد: این نظامیان کوبایی در سوریه در آموزش نظامیان سوریه و فرماندهی تانک ها نظارت می کنند. 
زمان دقیق ورود نظامیان کوبا به سوریه مشخص نیست. 

یک مقام ارشد سازمان اطلاعاتی - امنیتی آمریکا که خواست نامش منتشر نشود این اطلاعات را تایید کرده است. او گفته است که براساس اطلاعات سازمان های جاسوسی  آمریکا، احتمالا این نظامیان کوبا به وسیله هواپیماهای روسی به سوریه منتقل شده اند. 

جیم سوچلیکی مدیر مرکز مطالعات کوبا - آمریکا به نقل از یک افسر عرب گفت: دو هواپیمای روسی حامل نظامیان کوبا در فرودگاه بین المللی دمشق فرود آمدند. 

او افزود: این افسر عرب از نظامیان کوبایی درباره دلیل سفر به سوریه سوال کرده و متوجه شده که آنها کارشناس استفاده از تانک های روسی هستند.

در حال حاضر نظامیان ایرانی به عنوان مستشار نظامی، شماری از نیروهای نظامی گروه حزب الله لبنان و شماری از نظامیان ارتش روسیه در سوریه هستند.
علاوه بر این درحال حاضر جنگنده ها و تانک ها و دیگر تسلیحات سنگین و نیمه سنگین ارتش روسیه نیز در سوریه مستقرند.

سوریه از 4 سال قبل تاکنون با بحران گسترده ای روبه رو است که هم اکنون به جنگ داخلی گسترده ای تبدیل شده است.