-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ مهر ۱۳, دوشنبه

اخباری که مثل بمب در محافل سیاسی صدا کرد!

اخباری که درلحظات حساس و تاریخی، افغانستان را نجات داد.
نویسندۀ این گزارش، سزاوار آن است که به احراز جوایز بسیار ارزشمند، افتخار آفرین و درخشان در سطح بین المللی نامزد شود.


گزارش مختصری از فعالیت‌های رئیس اجرائیه:
دکتور عبدالله رئيس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان بعد از برگشت از مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای ارزیابی وضعیت و تدابیر لازم با مردم٬‌ مسوولین بلند رتبه ملکی و نظامی و فرماندهان دیدار نمود.
۱. رئیس اجرائيه بعد از وارد شدن به کابل در قدم نخست با معاونان ریاست اجرائیه انجنیر محمدخان و استاد محمدمحقق دیدار نمود و آخرین تحولات و انکشافات سیاسی-نظامی مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت. 
۲. رئیس اجرائيه بعد از نشست با معاونان ریاست اجرائیه با مسوولین ملکی و فرماندهان قوای مسلح در مرکز و در کندز و سائر ولایت‌های نا امن صحبت نمود. اوضاع امینتی و آخرین تحولات را جویاگردید و هدایت‌های لازم را برای مسوولین در دفاع از امنیت و آرامش مردم و مقابله با تروریست‌ها صادر نمود.
۳. رئیس اجرائیه با نمایندگان٬ مردم و بزرگان ولایت کندز در اقامتگاه خویش دیدار نمود. مردم در این نشست رئیس اجرائيه را در جریان آخرین تحولات کندز قرارداده و خواست‌های مشخص خویش را مطرح ساختند.
۴. رئيس اجرائیه بعد از دریافت آخرین خبرهای امنیتی با رئيس ستاد ارتش و فرماندهان ارشد قوای مسلح در کندز٬‌ فاریاب٬‌ ننگرهار و دیگر مناطق نا امن صحبت نمود و آخرین هدایت‌های لازم را صادر نمود.
٥. رئيس اجرائيه با شماري از بزرگان و فرماندهان ولايت بدخشان براي ارزيابي آخرين تحولات بدخشان ديدار نمود. 
٦. رئیس اجرائیه با مشاورین ارشد ریاست اجرائیه در یک نشست طولانی و همه جانبه آخرین تحولات را به بررسی گرفت و تصامیم لازم در باره اقدامات بعدی در این نشست اتخاذ گردید.
٧. رئيس اجرائیه با آقای ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان برای بحث پیرامون اقدامات لازم در کندز در اقامتگاه خویش دیدار نمود.
٨. رئیس اجرائیه با وزیران و مسوولین امنیتی وزارت‌های دفاع٬‌ داخله و امنیت ملی دیدار نمود و آخرین انکشافات امنیتی و تصمیم های لازم مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.
٩. نشست ویژه شورای وزیران جمهوری اسلامی افغانستان امروز به ریاست دکتور عبدالله عبدالله برای بحث پیرامون آخرین تحولات در کندز دائر می‌گردد و موضع رسمی ریاست اجرائیه در قبال تحولات اعلان می گردد.