-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۱۸, دوشنبه

غضب جنگ مخفی جهان درمصر

انفجار در هواپیمای روسیه سرانجام در مصراعلام شد!

سرانجام، در آخرین ساعات روز گذشته دولت مصر رسما اعلام کرد که دلیل سقوط هواپیمای روسیه در صحرای سینا انفجار در داخل هواپیما بوده است. مقامات مصری گفتند که در بسته های غذای گرم که در داخل هواپیما بین مسافران تقسیم می شود، مواد منفجره جاسازی شده و از این طریق توانسته اند هواپیما را در آسمان منفجر کنند.

این هواپیما از فرودگاه شرم الشیخ برخاسته بود که پس از طی چند ده کیلومتر برفراز صحرای سینا منفجر شد. مقامات مصری اضافه کرده اند که هنوز معلوم نیست که انتقال مواد منفجره در داخل بسته غذای گرم چگونه انجام شده و انگیزه مذهبی در میان بوده یا نه و فردی را توانسته اند در شرکت تولید و توزیع و انتقال غذای گرم به داخل هواپیما بخرند و یا انتقال دهنده خود عضو یک شبکه بوده است. این خبر را تلویزیون "روسیه 24" شب گذشته اعلام و اضافه کرد که حتی با 10 یورو می توان فردی را برای این اقدام در مصر خرید!
خارج ساختن 70 هزار روس که 45 هزار آن توریست هستند و بقیه مشاوران و کارکنان شرکت  های روسی، از مصر بسرعت در حال انجام است. مسافران بدون بار به روسیه باز گردانده می شوند و چمدان های آنها قرار است جداگانه منتقل شود. بازگشت توریست های روس از مصر نزدیک به نیم میلیون دلار ضرر به اقتصاد لرزان مصر می زند.