-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۲۶, سه‌شنبه

کارافغانستان نکو ساختی، که به سوریه پرداختی!

اشاره: امریکا و فرانسه که تازه طعم تلخ تروریزم را ناخواسته مزه مزه می کنند؛ به جهانیان توضیح نمی دهند که تروریستان سوریه، فرزندانی اند که مادر عجوزه آن ها درپاکستان به سوی شما و کل بشریت پوزخند می زند. فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه 16 نوامبر در جلسه فوق العاده پارلمان این کشور قول داد فرانسه "تروریسم" را ریشه خواهد کرد. 

اولاند گفت که پارلمان این کشور در هفته جاری لایحه تمدید وضعیت فوق العاده به مدت سه ماه را بررسی می کند.

او گفت: "از پارلمان خواسته ام از روز چهارشنبه کار بررسی تمدید حالت اضطراری به مدت سه ماه را آغاز کند." او از نمایندگان پارلمان فرانسه خواست در "ظرف یک هفته این لایحه را تصویب کنند." 

او همچنین خواستار اصلاح قانون اساسی فرانسه برای "صدور مجوز اقدام مقامات در مقابله با تروریسم جنگ گونه" شد. 

اولاند اعلام کرد که 8500 شغل جدید در پلیس و نظام قضایی فرانسه ایجاد خواهد شد و تا سال 2019 ارتش این کشور تعدیل نیرو نخواهد داشت. 

این سخنان سه روز پس از آن مطرح می شود که شهر پاریس مورد حمله تروریستی گروه داعش قرار گرفت و 129 نفر در این شهر کشته شدند. 

اولاند همچنین گفت که بودجه سازمانهای امنیتی و نظامی فرانسه افزایش خواهد یافت. او گفت: "این منجر به مخارج بیشتر خواهد شد و من مسئولیت آنرا می پذیرم." 

اولاند گفت که این حمله ها در سوریه طراحی ، در بلژیک برنامه ریزی، و به دست فرانسویان اجرا شده است. اولاند گفت که در هفته آینده پیرامون جنگ با داعش با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه دیدار خواهد کرد.