-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۴, چهارشنبه

افشا گری بی سابقه مشاور خامنه ای

با ارتباط به دیدار پوتین با خامنه ای:  در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در طول این ۳۷ سالی که از انقلاب می‌گذرد، ملاقاتی با این کیفیت و با این اهمیت و با این محتوا، بنده سراغ ندارم.علی اکبر ولایتی، جانشین روحانی در بخش تحقیقات استراتژیک مجمع مصلحت و مشاور امور بین الملل رهبر جمهوری اسلامی پس از پایان سفر یک روزه پوتین به تهران در مصاحبه ای کوتاه پیرامون دیدار پوتین و خامنه ای گفت:
این دیدار، دیداری کاملا صمیمی و درعین‌حال راهبردی و صریح بود. از این زاویه شاید بتوان گفت در تاریخ جمهوری اسلامی ایران در طول این ۳۷ سالی که از انقلاب می‌گذرد، ملاقاتی با این کیفیت و با این اهمیت و با این محتوا، بنده سراغ ندارم. در طول ۱۶سالی که در وزارت خارجه بودم و در طول این حدود ۱۸سالی که بعد از وزارت خارجه توفیق داشته ام به عنوان مشاور مقام معظم رهبری خدمت کنم، در مقایسه با بقیه اقداماتی که در حوزه سیاست خارجی شده است، ملاقاتی با این اهمیت، با توجه به نوع برخورد و شروع دیدار و مدت طولانی اختصاص یافته به مذاکره و همچنین مطالب متنوع و بسیار مهم و راهبردی که بین ایشان و مقام معظم رهبری ردوبدل شد، سراغ ندارم. اقدامی که آقای پوتین انجام دادند، یعنی به محض اینکه وارد کشور شدند به دیدار رهبر انقلاب آمدند، براساس قرار و خواسته قبلی خود ایشان بود.
 خود ایشان خواسته بودند یک راست به دیدار مقام معظم رهبری بروند و این دارای معنا و مفهوم بسیار مهمی است. در حقیقت، قبل از اینکه حتی تشریفات خاص استقبال انجام شود، ایشان به این کار اقدام کردند و خواستند هم به جمهوری اسلامی ایران و هم به دنیا و محافل بین المللی نشان بدهند که اولا این سفر برایشان چه اهمیتی دارد و ثانیا برای کدام بخش از سفر اهمیت بیشتری قائل هستند. ملاقات نزدیک به ۲ ساعت طول کشید و در آن مطالبی بسیار مهم و استراتژیک، هم درباره روابط دوجانبه و هم در زمینه مسائل منطقه ای و همکاری های بین المللی مورد بحث قرار گرفت. بنابراین، این دیدار یک ملاقات تشریفاتی نبود، بلکه ملاقاتی جدی در سطح بالاترین مقامات دو کشور محسوب می شد. رئیس جمهور روسیه بهترین زمان کاری خود، یعنی ساعات ابتدایی حضور در ایران را به ملاقات با رهبر انقلاب اختصاص دادند. این نشان از اهمیت این دیدار برای آقای پوتین دارد."