-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۲۶, سه‌شنبه

چرا داعش می تواند امریکا را هم بزند؟

داعش کمربند های انتحاری را در کجا تولید می  کند و چه گونه آن را به اروپا یا امریکا ( بدون کشف شدن) انتقال می دهد؟
قدرت های دنیا از داعش باید یک تعریف براساس پژوهش و  استناد ارائه کنند. شاید یک تعریف این است که داعش از نظر فکری، درهر جای دنیا می روید؛ وشاخ وبرگ می گیرد. حال که اتحاد شوروی نیست، این پدیده به جان چه کسانی باید حمله کند؟


به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، مدیر سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا (سیا) از احتمال ادامه داشتن اقدامات تروریستی داعش در اروپا و آمریکا خبر داد.

هشدار جان برنان در پی آن مطرح شد که گروه تروریستی داعش با انتشار پیامی ویدیویی مدعی شد قصد دارد بزودی در واشنگتن اقدام تروریستی به اجرا بگذارد.

مدیر سیا هشدار داد حملات پاریس احتمالا یک اتفاق استثنایی نبود و وی انتظار دارد داعش عملیات بیشتری را در دست اقدام داشته باشد.

به گفته این مقام اطلاعاتی آمریکا، حملات جمعه شب افراد مسلح در قلب پایتخت فرانسه به دقت طراحی و اجرا شد.

وی افزود: این کاری نبود که ظرف چند روز انجام شود. این کاری است که در طول چند ماه به دقت و به طور سنجیده برنامه ریزی شده بود از این لحاظ که آنها، سلاح، مواد منفجره و کمربندهای انتحاری داشتند.

مدیر سیا گفت: من پیش بینی می کنم که این تنها عملیاتی نیست که داعش در دست اقدام دارد.


سوريه بزرگترين کارخانه توليد تروريسم

رئیس جمهور فرانسه روز دوشنبه در سخنرانی خود در پارلمان این کشور گفت: دشمن ما در سوریه داعش است. بحران سوریه باید با راه حل سیاسی حل و فصل شود که بشار اسد در آن جایی نخواهد داشت.

فرانسوا اولاند افزود: ما با تروریسم در عراق هم خواهیم جنگید. ما به دنبال مهار این گروه نیستیم، بلکه هدف ما نابودی آن است. سوریه به بزرگترین کارخانه تولید تروریسم در جهان تبدیل شده است.