-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۱۰, یکشنبه

داعش با زدن طیاره روسی، انتقام گرفت.

پوتین شوک شده است.
اسرائیل نیز گفته است که عبور طیاره روسی از فضای ممنوع انبارهای هسته یی آن کشور، ممکن است باعث فلج شدن سیستم برق و دستگاه هوشمند آن شده باشد.


به گزارش خبرگزاری فرانسه، گروه اسلامگرای داعش امروز مسئولیت سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در سینای مصر را برعهده گرفت. این در حالیست که یک مقام امنیتی مصر گفته تحقیقات اولیه نشان می دهد نقص فنی علت سقوط هواپیمای روسی بوده است.

مقامات امنیتی مصر تاکید می کنند که هیچ نشانه‌ای مبنی بر هدف قرار دادن هواپیما وجود ندارد.

به گزارش رادیو آلمان، در چند سال اخیر فعالیت گروه‌های تندرو اسلامگرا در صحرای سینا افزایش یافته است. با این وجود منابع خبری می‌گویند با توجه به ارتفاع هواپیما‌، احتمال هدف قرار گرفتن آن توسط پیکارجویان اسلام‌گرا اندک است.

پیش تر گزارش شده بود يک هواپيماى مسافربری روسى با ۲۲۴ سرنشين صبح شنبه در شبه جزيره سينا در مصر سقوط كرده است.

به گفته مقامات امنیتی مصر، تمامی سرنشینان این هواپیما جان باخته ‌اند. یک منبع در سفارت روسیه در قاهره گفت: تمامی سرنشینان هواپیما شهروندان روسی بودند.

به گزارش رادیو فرانسه، اين هواپيما كه از نوع ايرباس ٣٢١ و راهى سن پترزبورگ روسيه بوده است، دقايقى پس از برخاستن از فرودگاه شرم الشيخ دچار سانحه شده است.

مقام‌های روسی گفته اند ارتباط این هواپیمای مسافربری پس از پرواز با برج مراقبت در قبرس قطع شده و از صفحه‌های رادار هم ناپدید شده‌ است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اعلام کرد یک گروه تحقیق و تجسس به محل وقوع سانحه در مصر راهی شده است.