-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۳۰, شنبه

با این فیصله، ناتو به قلمرو داعش وارد می شود؟

شورای امنیت مجوز نابودی داعش را صادر کرد.
سوال اساسی در شرایط کنونی این است که مناطق بسیار مهم تحت حاکمیت داعش ( بخشی از عراق و سوریه) در اختیار کدام یک از قدرت ها قرار گیرد؟ اگر غرب درین جا پیاده نظام و تأسیسات جا به جا کند؛ راه تنفس حزب الله لبنان بند می آید.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شورای امنیت سازمان ملل روز جمعه با تصویب قطعنامه ای به اتفاق آرا از همه کشورها درخواست کرد به جنگ علیه داعش در سوریه و عراق بپیوندند.

در این قطعنامه که از سوی فرانسه، چند روز پس از وقوع حملات مرگبار تروریستی در پاریس ارائه شده آمده است: داعش، یک تهدید جهانی و بی سابقه علیه صلح و امنیت بین المللی به وجود آورده است.

این قطعنامه اجازه بکارگیری تمامی ابزارها برای مبارزه با داعش را می دهد و از کشورهای عضو سازمان ملل که توانایی دارند می خواهد همه اقدامات لازم را علیه داعش در سوریه و عراق انجام دهند.

قطعنامه مذکور همچنین از کشورها درخواست می کند تا تلاش خود را برای مقابله با جریان ورود خارجی هایی که به دنبال جنگیدن در کنار داعش در عراق و سوریه هستند، تشدید کنند و از تامین مالی تروریسم جلوگیری به عمل بیاورند.

نماینده آمریکا گفت: باید کمک های تسلیحاتی و مالی داعش را قطع کرد.

این قطعنامه همچنین بر ضرورت پیگرد تمامی افرادی که مسوول ارتکاب اعمال تروریستی هستند، تاکید می کند.