-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۷, شنبه

اقدام علیه مساجد مخفی در ایتالیا

عجب جنجالی!وزیر کشور ایتالیا اعلام کرد، دولت رم قصد دارد به عنوان بخشی از مبارزه با تروریسم مساجد مخفی در این کشور را تعطیل کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، آنجلینو آلفانو، وزیر کشور ایتالیا گفت: ما در ایتالیا چهار مسجد و بیش از 800 عبادتگاه مخصوص مسلمانان داریم. ما قصد داریم چنین مکان‌های مخفی و کنترل نشده را تعطیل کنیم. البته هدف ما جلوگیری یا ممانعت از انجام اعمال مذهبی نیست و اعمال مذهبی می‌توانند در مکا‌هایی که کنترل شده، صورت گیرند.

آلفانو این اظهارات خود را در جریان نشستی در شهر "لچه" حول محور خطرات تروریستی و نفوذ "اسلام زیرزمینی" مطرح کرد.

مکان‌های ثبت نشده برای عبادت جایی است که یک میلیون مسلمان ساکن ایتالیا برای انجام اعمال مذهبی و عبادت به آنجا می‌روند.

برخی از این عبادتگاه‌های مخفی پس از آن ایجاد شده که تلاش‌ها برای ایجاد یک مسجد از طریق کانال‌های مربوطه اغلب به خاطر مخالفت مقامات محلی بی‌نتیجه مانده است.

آلفانو گفت: با توجه به جدول زمان بندی تروریسم از سال 2001 میلادی تا به امروز می‌توان گفت که هیچ کجای دنیا بی‌خطر نیست. خوشبختانه تاکنون اقدامات پیشگیرانه و جمع آوری اطلاعات در ایتالیا پیروز و غالب بوده است.

این در حالی است که در تبلیغات اغلب به ایتالیا و به ویژه رم به عنوان اهداف خود اشاره شده و آمریکا به این کشور در خصوص خطرات حملات احتمالی هشدار داده است.