-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۲۳, شنبه

بال گشایی سقف هراس بر فراز پاریس

وقوع « یازده سپتامبر» در پایتخت فرهنگی اروپا
نظر نیوز گزارش کرد:


در چند حمله جداگانه در مرکز پاریس، دست کم ۶۰ نفر کشته شده‌اند.
ساعتى پیش مردان مسلح در چند نقطه پاریس به سمت یک کلوپ شبانه و یک رستوران تیراندازى کردند و بر اساس گزارش‌ها، صداى سه انفجار در نزدیکى یک استادیوم نیز شنیده شده است.
مهاجمان همچنین حدود ١٠٠ نفر را در یک سالن کنسرت به گروگان گرفته‌اند. گروگان‌گیری در نزدیکی مرکز هنری باتاکلان رخ داده است.
از هویت عاملان و انگیزه آنها اطلاعى در دست نیست.
یکی از تیراندازی ها در اطراف استادیوم فوتبال فرانسه در هنگام بازی دوستانه دو تیم ملی فرانسه و آلمان روی داده است. پلیس فرانسه استادیوم را محاصره کرده و حاضران را در گروههای کوچک از آن خارج می کند.
فرانسوا اولاند، رییس جمهوری فرانسه در وزارت کشور جلسه اضطراری تشکیل داد.
حامیان داعش در توئیتر از حملات در پاریس با هشتگ فرنسا_تشتعل ابراز خوشحالی کردند.
شهرداری پاریس از شهروندان خواسته در خانه‌های خود بمانند و از دستورهای مقام‌های دولتی تبعیت کنند.
انفجار، تیراندازی و گروگان‌گیری پاریس درحالی رخ داده است که این شهر کمتر از بیست روز دیگر برای کنفرانس COP21 قرار است میزبان رهبران بیش از صد کشور باشد. COP21 کنفرانس جهانی تغییرات اقلیمی است و قرار است رهبران جهان برای آینده‌ی زمین و کاهش گازهای گلخانه‌ای تصمیم بگیرند.
از طرف دیگر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران سه روز دیگر یعنی ۲۶ آبان در شهر پاریس با اولاند ریاست جمهوری فرانسه دیدار خواهد کرد.