-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۱۲, سه‌شنبه

دادنامۀ مهاجران آلمان عنوانی دکترغنی

شما دختر و پسر تان را به کشور بخواهید و برایشان بگوید بروید در ولسوالی های شیندند هرات، پنجوایی و ژیری قندهار، درقد تخار و ولسوالی های ولایات دیگر با نیروهای افغانستان شانه به شانه در مقابل طالبان و داعش بجنگند. 


ما مهاجران گفته های اخیر تان را که در رابطه به داشتن آمادگی ها برای پذیرش مهاجران افغانستان با نماینده های کشور آلمان داشته اید، احساساتی و دور از منطق می دانیم. فکر می کنیم که شما از وضعیت امنیتی و بحران که افغانستان با آن روبرو است خبر ندارید میخواهم فقط برایتان مسلسل بنوسیم:

1- حکومت وحدت ملی ما 9 ریس جمهور دارد که عبارت اند از 1:شما (اشرف غنی)، 2: عبدالله عبدالله، 3: دوستم، 4: حامد کرزی، 5: عطا محمد نور، 6: سیاف ، 7: اسماعیل خان، 8: فرمانده عبدالرزاق، 9: سرور دانش.

2- بر علاوه فعالیت های طالبان گسترش فعالیت های داعش و حمایت آن از سوی دولت (به گفته والی اسبق ولایت پکتیکا انجنیر عبدالکریم متین) در مناطق شرق، جنوب و جنوب غربی.
3- افزایش تولیدات مواد مخدر و بدست آمدن 70 ملیارد دالر از کشت آن در افغانستان.

4- به میان آمدن گروه ستون پنجم و تهدید عمیق وضعیت امنیتی افغانستان توسط آن

5- داشتن تشکیلات منظم طالبان در 34 ولایات افغانستان و نوشته شدن اعلامیه های گروه متذکره در کابل (به گفته سیاف).
6- به شمول کابل قرار گرفتن اکثر ولایات در خط سرخ امنیتی و سقوط ولسوالی ها کشور توسط گروه طالبان

7-مسلح شدن اربابان، جنگ سالاران، فرمانده های اسبق جهادی، قاتلان ، تجاوزگرا و مافیا در داخل کشور
8- مواجه شدن دولت افغانستان به کسر بودجه ای و فرار سرمایه گذاران ملی و بین المللی از کشور
9- غارت آثار تاریخی
10- بریدن سر سربازان سرحدی به شکل گروهی در ولایات مختلف کشور از سوی طالبان و داعش
11- افزایش محکمه های صحرایی توسط مخالفان دولت و جنگسالاران در اکثر ولایات کشور
12 آغاز مهاجرت ها در داخل و بیرون از کشور
13- افزایش حملات انتحاری، بم گذاری ، قتل و قتال، اختطاف و انحرافات اخلاقی در ولایات مختلف.
14- ترور افراد توسط گروه های تروریستی در اکثر ولایات به خصوص ولایات بزرگ افغانستان ( کابل، هرات، مزار، قندهار، ننگرهار و ...).
15- افزایش فساد اداری وبیکاری. 
16- فرار سربازان از صفوف نیروهای امنیتی کشور (به گفته جنرال کمپل فرار 4000 سرباز در هر ماه)
17- فروش سند های جعلی به سویه لیسانس و ماستری در دانشگاه های خصوصی
18- فروش و تجارت بست های ملکی و نظامی در داخل کشور
19- سهمیه دادن به گروه های مسلح و طالبان در تطبیق پروژه ها در ولایات مختلف کشور
20- قرار گرفتن جنگسالاران و مافیا در راس دولت
21- اوج گرفتن تعصبات مذهبی و اجتماعی در افغانستان
22- اوج گرفتن دشمنی ها میان اقوام مختلف
23- افزایش تهدیدات برای از بین بردن و خاموش ساختن چراغ آزادی بیان در داخل کشور
24- کشتن و تهدید کارمند دولتی ، نیمه دولتی و غیر دولتی توسط طالبان
25- تشویق جوانان افغانستان برای پیوستن با گروه های تروریستی و سوء استفاده از آن

پیشنهادات ما:
1- لطفا آقای رییس جمهور از مهاجران افغانستان در سراسر اروپا و جهان حمایت کنید و نگذارید پول و حقوق مهاجران افغانستان یک بار دیگر در جییب های مافیا و جنگسالاران که در راس دولت قرار دارد، بریزد.

2- آقای رییس جمهور شما آمادگی کامل تان را از پذیرش مهاجرای افغانستانی مقیم اروپا در کشور نشان داده اید؛ شما با وجودی که خوب می دانید یک رینجر پولیس تان از طرف شب و حتی بعضی اوقات از طرف روز به تنهایی نمی تواند در ولسوالیهای کابل (چهاراسیاب ، موسهی، سروبی و ده سبز) که فقط در چند کیلومتری ارگ قرار دارند گشت و گذار نماید پس آمادگی به معنی چه؟

3- دختر و پسر و حتی تمام خویشاوندان تان در غرب زندگی می نمایند مصروف بهترین تحصیلات به سطح جهان هستند پس چرا نمی گذارید ما هم در کشور های اروپایی از تحصیلات عالی برخوردار شویم؟

4- شما دختر و پسر تان را به کشور بخواهید و برایشان بگوید بروید در ولسوالی های شیندند هرات، پنجوایی و ژیری قندهار، درقد تخار و ولسوالی های ولایات دیگر با نیروهای افغانستان شانه به شانه در مقابل طالبان و داعش بجنگند. قسم بخدا همه ما میایم و به ایشان شب و روز کار خواهیم کرد همان قسمیکه در انتخابات برای برنده شدنتان شخصا حتی 48 ساعت کار کردم.

5- آقای رییس جمهور همه ما از شما و رییس اجرایی خواهش داریم که میان پلان های کاریتان هماهنگی ایجاد کنید، شما و رقیب سیاسی تان عبدالله در مدیریت خیلی ضعیف هستید. به نمایندگی افغانستان یک وزیر آن کشور(وزیر مهاجرین آقا بلخی ) در بروکسل در جلسه ژنوا اشتراک میکند و نظر افغانستان را برای جهانیان انعکاس می دهد اما شما می گوید نظر که از سوی وزیر مهاجران ابراز شده یک نظر شخصی است. جای شرم است اما نمی دانم برای شما و یا وزیر تان!

6- خیلی جای شرم است که ما تا اکنون وزیر دفاع نداریم.ما در افغانستان هیچ چیزی به جز از امنیت از شما نمی خواهیم، ما می خواهیم که سر، جان، مال ، عزت و ابرو ما و فامیل ما در حفاظت باشد فقط و فقط همین.

7- آقا رییس جمهور بخدا قسم از حکومت وحدت ملی تان دیگر به تنگ آمدیم. از ریاست جمهوری گرفته تا رده های پاین اکثر کارمندان تان غرق فساد اند و دست به انجام دادن هر کار می زنند.

کارمندانیکه بدون پیتزا و برگر چیزی دیگر را نمیشناسند چگونه میتوانند کشور را رهبری کنند بهترین مثال را میتوان از عمر صافی نام برد که از برکت آن ولایت کندز سقوط کرد.

8 - از شما خواهش داریم که ما افغانستانی ها برای نجات سر، مال، عزت و ابرو خویش حتی خانه ها و زمین های خود را فروختیم، پس لطفا با در نظر داشت وضعیت امنیتی کشور نگذارید که با سر نوشت ما بازی صورت گیرد و سر و مال ما در معرض خطر قرار گیرد مهاجران افغانستان را حمایت کنید.

9 - در آخر می خواهیم عرض کنیم اگر کشور آلمان نیز مانند شما در حق ما فیصله ناعادلانه انجام دهد و دست به عمل بزند، همه ما به طرف دیگر حرکت خواهیم کرد تا زنده بمانیم.


حنیف الله فیض