-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۲۵, دوشنبه

پادشاه اردن از جنگ جهانی میگوید.

ملک عبدالله: مسکو کلید راه حل بحران سوریه است.


ملک عبدالله دوم پادشاه اُردن در یک مصاحبه اختصاصی با شبکه تلویزیونی "یورونیوز" گفت:
مبارزه روسیه علیه داعش در سوریه، شرایط گفتگو های بین المللی را در این رابطه فراهم کرده است. درباره نبرد جهانی با تروریسم، مشکل جنگجویان خارجی که در صفوف داعش قرار گرفته اند، دامنگیر اروپا خواهد شد. این مسأله ای است که ما از دو سال پیش خواهان صحبت درباره آن شده ایم. به باور من، این یک جنگ جهانی است؛ جنگ جهانی سوم با ابزاری دیگر. باید در این مسأله، دور هم جمع شویم و به هم کمک کنیم. فکر می کنم این هشداری است برای هماهنگ شدن. فکر می کنم این هشداری است برای هماهنگ شدن.
با درگیر شدن روسیه، حالا فرصتی برای یک اتحاد عمل پیش آمده است. من در طول پنج شش سال گذشته گفته ام که مسکو کلیدِ یافتن راه حل در سوریه است آنها می توانند رژیمی را که درآینده سهمی در آن خواهند داشت، تضمین کنند و هنوز معتقدم که حضور زمینی روس ها در سوریه واقعیتی است که لازم است همه باهم با آن کنار بیائیم.هر چند که عدم اعتماد بین شرق و غرب وجود دارد. متأسفانه هنوز، ذهنیت دوران جنگ سرد وجود دارد اما همانطور که گفتم ما برای روبرویی با چالشِ این جنگ جهانی سوم، باید از این ذهنیت عبور کنیم.
(1.4 میلیون سوری در اردن زندگی می کنند که 20 درصد از کل جمعیت این کشوررا تشکیل می دهند.)