-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۳, سه‌شنبه

اتحاد تاریخی خامنه ای- پوتین درمحضرقرآن

پوتین درمحضر خامنه یی گفت که ما هرگز از پشت به ایران خنجر نخواهیم زد.


به گزارش خبرگزاری فارس ملاقات مهم و دو ساعته بین آیت الله خامنه یی و ولادیمیر پوتین در تهران صورت گرفته است.
درین دیدار، خامنه یی آقای پوتین را شخصیت برجسته‌ای در دنیای امروز لقب داد. وی هشدار داد: ما هیچ اعتمادی به امریکایی‌ها نداریم و با چشمان باز، رفتار و عملکرد دولت امریکا را در این قضیه تحت نظر داریم.
ولادیمیر پوتین یک نسخه قرآن مجید، که قدامت آن به آخرین خلیفه اموی برمیگردد و درموزیم پترزبورگ نگهداری می شد، درمیان یک جعبه گرانبها و سبز رنگ، به خامنه یی هدیه داد و درمحضر همان قرآن، بحث مخفی و معامله شروع شد.

وی تصمیمات و اقدامات مسکو در موضوع سوریه را موجب افزایش اعتبار منطقه‌ای و جهانی روسیه و شخص آقای پوتین برشمرد وگفت: امریکایی‌ها در نقشه‌ای بلندمدت، درصددند با تسلط بر سوریه و سپس گسترش کنترل خود بر منطقه، خلأ تاریخی تسلط نداشتن بر غرب آسیا را جبران کنند که این نقشه تهدیدی برای همه ملتها و کشورها به‌ویژه روسیه و ایران است.
خامنه یی افزود: ما نه درباره سوریه و نه در هیچ موضوع دیگری مذاکره دوجانبه با امریکایی‌ها نداریم و نخواهیم داشت.
خامنه یی گفت که اگر جنگجویان در خاورمیانه سرکوب نشوند، پای شان به آسیای میانه باز خواهد شد.
پوتین دربرابر اظهارات خامنه یی گفت:
 شما را متحدی مطمئن و قابل تکیه در منطقه و جهان می‌دانیم.
رئیس‌جمهور روسیه گفت: ما متعهدیم که بر خلاف برخی‌ها به شرکایمان از پشت خنجر نزنیم و هیچ‌وقت در پشت پرده اقدامی بر ضد دوستانمان انجام ندهیم و اگر اختلافی هم داشته باشیم، با صحبت به تفاهم برسیم.

رئیس‌جمهور روسیه تأکید کرد: امریکایی‌ها می‌خواهند اهداف محقق نشده خود را در میدان درگیریهای سوریه، پای میز مذاکره پیگیری کنند و ما مراقب این مسئله هستیم.
ولادیمیر پوتین با تأکید بر ادامه حملات این کشور به گروههای تروریستی در سوریه، همکاری و همفکری تهران- مسکو را درباره روند حل سیاسی مسئله سوریه کاملاً ضروری خواند و گفت: کسانی که در جهان ادعای دموکراسی دارند نمی‌توانند با انتخابات در سوریه مخالفت کنند.