-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۳, سه‌شنبه

پر زدن لس انجلس تایمز به کلاه فرانسه

جنگ فرانسه شروع شده و شما باید قطعات جنگی مسلمانان فرانسه را به سوریه پیاده کنید!


لس آنجلس تایمز:

" اگر فرانسه می خواهد در جنگ علیه گروه دولت اسلامی یا داعش پیروز شود باید حمله ایالات متحده به افغانستان را مطالعه کند،" عنوان مقاله ایست که در روزنامه لاس آنجلس تایمز نشر شده است.

مقاله نویس استدلال میکند که درستی تصمیم گیری در مورد حفظ نیروهای امریکایی در پایگاه های نیمه موقتی در افغانستان قابل بحث است، ولی حملات پس از یازدهم سپتمبر بر افغانستان به باور نویسنده قابل اهمیت است و مردم فرانسه میتوانند در پی حملات خونین پاریس و حادثه خونین دیگر در مالی مستعمره سابق فرانسه، از آن درس های زیادی فرا گیرند.

در ادامه این مقاله لاس آنجلس تایمز آمده است که اردوی فرانسه میتواند از حملات امریکا به افغانستان که اعتماد زیاد را در میان مردم افغانستان نسبت به امریکا جلب کرد، به حیث یک نمونه استفاده کند.

مقاله نویس میگوید، فرانسه شهروندان زیادی دارد که میتوانند به ساده‌گی به سوریه بروند و پس از آن خارج شوند.

به طور مثال، مقاله نویس پیشنهاد میکند که فرانسه باید بی سر و صدا نیروهای خاص متشکل از مسلمانان فرانسوی را به مناطق از سوریه که تحت کنترول گروه دولت اسلامی است بفرستد، مناطقی که به باور نویسنده حاوی بیجا شده‌گان داخلی است اما هنوز کسی از آن مهاجر نشده است.

به گفته مقاله نویس این ها میتوانند به گروه های کوچک از سربازان خاص امریکایی بپیوندند یا این که میتوانند کاملاً جایگزین آن ها شوند.

در یک نتیجه گیری، در این مقاله آمده است که این جنگ پیش از هر چیز دیگر جنگ فرانسه است و گروه دولت اسلامی یا داعش آن را برانگیخته است.