-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آبان ۲۳, شنبه

وقوع «یازده سپتامبر» در پایتخت فرانسه

ده ها تن کشته، 60 تن در اسارت


رسانه های فرانسوی از وقوع چندین تیراندازی و سوقصد انتحاری درچند نقطه پاریس خبر میدهند. یکی از انفجارها در نزدیکی ورزشگاه پاریس که مملو از جمعیت بود، رخ داده است.

گزارش‌های متناقضی درباره نوع حملات منتشر شده است: برخی از رسانه‌ها گزارش داده‌اند دو انفجار در مرکز پاریس به وقع پیوسته است. برخی دیگر از تیراندازی و چندین حمله همزمان در پاریس خبر داده‌اند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه پس از تهدیدات امنیتی در نزدیکی ورزشگاه بزرگ پاریس از ورزشگاه خارج شده است. در این ورزشگاه مسابقه فوتبالی میان تیم های فرانسه و آلمان برگزار بود.

ورزشگاه به دلایل امنیتی تعطیل شده و از خروج ده‌ها هزار تماشاگر جلوگیری به عمل آمده است.

شبکه تلویزیونی فرانس24 نیز گزارش داد: در تراس رستورانی در مرکز پاریس تیراندازی رخ داده است. شاهدان عینی گزارش دادند افراد مسلح و نقابدار وارد این رستوران شدند و به هر سویی شلیک کردند.

شبکه تلویزیونی یورونیوز نیز به نقل از پلیس فرانسه از به گروگان گرفته شدن دستکم شصت نفر در سالن کنسرت پاریس خبر داده است.

پلیس فرانسه از حمله دو یا سه فرد مسلح به نیروهای امنیتی این کشور در مقابل این سالن کنسرت خبر داد.

گفته می شود این حوادث تا کنون دهها کشته برجای گذاشته است.

رسانه های فرانسه از نشست اضطراری مقامات این کشور به ریاست فرانسوا اولاند و با حضور وزیر کشور خبر می دهند.

این گزارش تکمیلی می شود