-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۱, سه‌شنبه

روزی 2 هزار افغانی وارد کرمان می شوند

سیستان وبلوچستان، مناطق ممنوعه برای ورود افغان ها


به گزارش پیک نت، سیستان ‌و بلوچستان منطقه ممنوعه برای اسکان و اقامت افغانها اعلام شد. این ممنوعیت حضور موجب شده تا افغان ها به سمت کرمان سرازیر شوند. بموجب ادعای نماینده کرمان و راور در مجلس، روزانه به طور متوسط 1500 تا 2000  افغانی وارد استان کرمان می‌شوند که حدود 1400 تن آنها به استان‌های دیگر کوچ می‌کنند. آنها با دستمزدی کمتر از نرخ روز به کار گرفته می شوند و همین مسئله در کرمان به یک واکنش تقریبا عمومی تبدیل شده است. همین نماینده مجلس گفت: خواهش ما از کسبه، اصناف و کشاورزان (پسته‌داران) این است که نسبت به هموطنان خود محبت کنند و حتی محبت به خانواده خود کنند، چون ممکن است در آینده این افراد خطرات امنیتی برای آنها داشته باشند.

کارفرمایان تا می‌توانند کارگران افغانی که اقامت قانونی و مجوز کار ندارند را به کار نگیرند. شورای امنیت کشور مصوبه‌ای دارد که طبق آن باید ظرف دو سال تکلیف اقامت افغان هائی که به ایران می آیند روشن شود.