-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۰, سه‌شنبه

چرا ارگ را آدرس داعش میگویند؟


اشاره: تنش قهرآمیز بین ظاهر قدیر و شبکه سایه ها در ارگ، اتفاقی بیهوده و معمولی نیست.
لاس انجلس تایمز
روزنامه لاس انجلس تایمز در شماره اخیرش در مورد اظهارات ظاهر قدیر معاون اول ولسی جرگه افغانستان که ادعا می‌کند: شماری از مقام های افغان در فعالیت های داعش دست دارند، مقالهء را نشر کرده است.

به نوشته روزنامه، آقای قدیر بر حکومت افغانستان انتقاد می‌کند که علیه گروه داعش در ولایت ننگرهار، گام های جدی و قابل توجه نبرداشته است.

مقاله نویس همچنان می‌گوید: ظاهر قدیر، حنیف اتمر مشاور امنیت ملی افغانستان را متهم می‌سازد که در گسترش نفوذ گروه داعش دست دارد.

این ادعا را دفتر آقای اتمر رد کرده و آنرا بی اساس می‌داند.

شورای امنیت ملی افغانستان به لاس انجلس تایمز گفته است: ظاهر قدیر می‌خواهد با چنین ادعا ها، اذهان مردم افغانستان را مغشوش سازد و خودش منابعی را برای ملیشه سازی به نفع شخصی اش به دست آورد.

روزنامه همچنان اظهارات شماری از باشنده های زادگاه پدری ظاهر قدیر یعنی ولسوالی سرخ رود ننگرهار را نشر کرده است.

یک دکاندار پنجاه و پنج ساله به نام عبدالقادر به لاس انجلس تایمز گفته که شاید در جنگ با داعش، ظاهر قدیر با محافظینش مصئون بماند اما به گفته وی، در نتیجه چنین جنگی، مردم با مشکلات روبرو می‌شوند.