-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۵, شنبه

مذاکره رهبران داعش در روسیه

تغییراتی بزرگ زیر پوست حوادث سوریه در جریان است.


در مسکو (تلویزیون روسیه 24) اعلام شد که با توافق دولت سوریه، 4 هزار تن از نیروهای داعش اجازه یافتند به همراه خانواده خود از «القدم» و «الحجرالاسود» در جنوب دمشق خارج شده و به استان رقه بروند. آنها در محاصره نیروهای ارتش سوریه بودند. با خروج این 4 هزار تن؛ جنوب دمشق از داعش تخلیه شده و ارتش سوریه در آنجا مستقر می شود.

همچنین در سوریه اعلام شد واحدهای داعش که از زیر بمباران هوائی روسیه گریخته اند خود را به شهر "رقه" می رسانند.

همچنین قرار است 5 هزار تن  دیگر از اعضای داعش که اکنون در یرموک (اردوگاه آوارگان فلسطینی در سوریه) حضور دارند به همراه خانواده های خود وارد شهر رقه شوند. این انتقال ها پس از مذاکرات میان دولت سوریه با رهبران داعش در روسیه انجام می شود.
 آنها پذیرفته اند که تمام سلاح های سنگین خود در جنوب دمشق را یا منهدم کنند و یا تسلیم ارتش سوریه کنند. این انتقال ها که با نظارت سازمان ملل و در چارچوب قطعنامه جدیدی در شورای امنیت تصویب شده انجام می شود. بموجب این قطعنامه در سوریه آتش بس میان گروه های مسلح و ارتش سوریه برقرار می شود و ظرف شش ماه قانون اساسی جدید برای این کشور تدوین و تصویب و سپس انتخابات زیر نظارت بین المللی برگزار می شود. سوریه هر نوع مذاکره با داعش را رد کرده و آن را بخشی از نیروهای اپوزیسیون مسلح سوریه نمی داند.