-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۲۴, سه‌شنبه

ذبح حیثیتی ترکیه از سوی مسکو

عذر خواهی، مجازات عاملام سقوط هواپیما و پرداخت غرامت!  


 
"آندره کارلوف" سفیر فدراسیون روسیه در ترکیه با روزنامه جمهوریت چاپ این کشور مصاحبه کرد و درباره امکان ترمیم مناسبات تیره ترکیه و روسیه گفت:
اگر دولت ترکیه رسما بابت سقوط هواپیمای سوخوی 24 روسیه عذرخواهی کند، عوامل این حادثه را شناسائی و مجازات کند و غرامت لازم را به خانواده خلبان جان باخته پرداخت کند امکان تجدید نظر در روابط تیره شده کنونی ترکیه و روسیه هست. او اضافه کرد چنانچه سه شرط ذکر شده اجرا نشود علاوه بر تحریم های کنونی علیه ترکیه، روسیه تحریم های مضاعفی را علیه این کشور اعمال خواهد کرد.
بطور همزمان، روسیه از دولت انگلستان خواسته است تا کارشناسان خود را برای نظارت بر گشودن جعبه سیاه هواپیمای سوخوی 24 که با شلیک موشک از یک هواپیمای اف 16 ناتو مستقر در ترکیه سقوط کرد به روسیه اعزام کند. روسیه همچنان ابزار آمادگی کرده است تا گزارشی که پس از بازگشائی جعبه سیاه در حضور کارشناسان بین المللی تهیه می شود در اختیار سازمان ملل قرار گیرد تا در جلسه شورای امنیت این سازمان مورد بررسی و تصمیم قرار گیرد.