-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۱, چهارشنبه

آماده گی برای پیاده شدن اردوی امریکا در سوریه

راهبرد آمريکا در سوريه تغيير اساسی می کند؟


یکی از فرماندهان بازنشسته ارتش آمریکا با اشاره به اعزام نیروهای ویژه ارتش آمریکا به منطقه گفته: راهبرد آمریکا در سوریه تغییر اساسی می کند، این امکان وجود دارد که این اقدام گامی در مسیر استقرار شمار بیشتر نیروی نظامی در منطقه باشد و آمریکا بخواهد ماموریتی جدی را شروع کند.

به گزارش سی ان ان، این مقام بازنشسته ارتش آمریکا گفت: ظاهرا آمریکا به این جمع بندی رسیده است که نیروهای آموزش دیده سوری یا ارتش عراق و یا حتی کردها، توانایی لازم برای مقابله با داعش را ندارند و دستیابی به این هدف، مستلزم وجود تخصص نیروهای آمریکایی است.

وی در ادامه افزود: دیگر قرار نیست همانند گذشته نیروهای آمریکايی نقش مستشاری داشته باشند بلکه آنها در جایگاه نیروی میدانی و عملیاتی فعالیت خواهند کرد. این مسئله نشان دهنده تغییر در رویکرد و راهبرد آمریکا در این زمینه است که تغییری چشمگیر بشمار می رود.

وزیر دفاع آمریکا دیروز گفته بود: بسیاری تصور می کنند که ما نیروی زمینی برای جنگ در برابر داعش نداریم، ما در حال حاضر اقدامات زیادی را از هوا علیه این گروه انجام می دهیم، اما نیروی زمینی هم در منطقه مستقر کرده ایم.