-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۴, جمعه

سیاست پختۀ پاکستان، پند وعبرت به «خان» های افغانستان

پاکستان، ازعربستان و امریکا باج می گیرد؛ درتحول جدید،  پل استراتیژیک به سوی روسیه و ایران برقرار کرد.
اشاره: موضع گیری جدید پاکستان را با سیاست های کودکانۀ حامدکرزی مقایسه کنید که زمانی گفت: هرکه به پاکستان حمله کند؛ ما در کنار برادران پاکستانی خود خواهیم  ایستاد!


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی «اکسپرس تریبیون،» مقامات بلندپایه وزارت امور خارجه پاکستان گفتند این کشور ممکن است به گروه به اصطلاح «ائتلاف اسلامی» به فرماندهی عربستان بر ضدتروریسم که متشکل از 34 کشور است پیوسته باشد، اما از هیچ اقدامی که باعث بی ثباتی در سوریه یا تیرگی روابط پاکستان با ایران شود حمایت نخواهد کرد.

 این مقامات وزارت امور خارجه پاکستان افزودند: این اطمینان خاطر در نشست کمیته اعتبار سنای پاکستان مطرح شد که سرتاج عزیز، مشاور نخست وزیر در امور خارجی، و عزیز احمد چودری، وزیر امور خارجه این کشور، نیز در آن حضور داشتند.

در این نشست درباره تصمیم دولت پاکستان به مشارکت در ائتلاف تحت فرماندهی سعودی و پیامدهای احتمالی آن برای پاکستان گفتگو شد.

بنا به گفته برخی از مقامات، که در این نشست سنای پاکستان حضور داشتند، بعضی از اعضای کمیته اعتبار سنا درمورد تصمیم دولت پاکستان به پیوستن به این ائتلاف سعودی بدون دریافت موافقت پارلمان ابراز نگرانی کردند. آن ها نگرانند که این ائتلاف جدید علیه سوریه و ایران به کار گرفته شود.

این منابع تصریح کردند با این حال مقامات وزارت امور خارجه پاکستان چنین نگرانی هایی را رد و اعلام کردند هدف از مشارکت این کشور در ائتلاف سعودی صرفا مقابله با تروریسم است.

سرتاج عزیز گفت موضع پاکستان در قبال سوریه همچنان شفاف است. این کشور با مداخله خارجی برای سرنگون کردن دولت بشار اسد رئیس جمهور سوریه مخالف است.

وی با تاکید بر اینکه دولت پاکستان به تلاش برای حل سیاسی بحران سوریه ادامه خواهد داد، نگرانی برخی اعضای این کمیته از سنای پاکستان را کاهش داد.