-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۲۱, شنبه

روسیه از خطر مستقیم بر افغانستان سخن راند.

اشاره: پروژه «انتقال جنگ» تنها با انداختن امتیازات به دامن پاکستان و درحاشیه نگهداشتن منافع افغانستان با شکست قطعی رو به رو می شود.


براساس خبر نویسی میراحمد «خواجه»، ماریا زاخارووا نماینده رسمی وزارت امور خارجه روسیه در یک نشست مطبوعاتی اظهار داشت: مسکو به طور جدی نسبت به تقویت داعش در نقاط مختلف جهان از جمله افغانستان به شدت نگران است.
به گفته وی، افراط‌ گراها با تشدید اختلافات پیشین و ایجاد کانون تناقضات جدید و خشونت ثابت کردند که قادرند از هر وضعیت بحرانی برای منافع خود استفاده کنند.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه، این وضعیت را یک خطر مستقیم برای کشورهای جهان و افغانستان که سالها در گرداب بحران سیاسی و نظامی غرق است، می داند.
زاخارووا در ادامه تصریح کرد: برخی موفقیت های داعش در خاورمیانه شرایط خوبی را برای جلب تروریست های جدید از تمام نقاط جهان به این گروه تروریستی فراهم کرد.
به گفته مموصوف، رویدادهای اخیر در افغانستان بیانگر آن است که در این کشور گروه های تروریستی مختلف شروع به فعالیت کردند.
وی سقوط برخی ولایات افغانستان به دست شبه نظامیان را که چندی قبل رخ داد، گواه آن می داند که رهبران گروه های تروریستی تلاش دارند طرح های خود را به طور عملی در منطقه اجرا کنند.
زاخارووا آسیای مرکزی را که قلمرو کشورهای مستقل مشترک المنافع و متحد روسیه است، برای گروه های تروریستی یک "لقمه خوشمزه و آماده" عنوان کرد.
وی در پایان حضور داعش در منطقه را خطرناک توصیف کرد و افزود: تمام کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و کشورهای ناظر این سازمان، از جمله افغانستان باید علیه این گروه مبارزه مشترک انجام دهند.