-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲, چهارشنبه

زخمی های طالب درشفاخانه سردار داود خان

موج خشم و خشونت نظامیان علیه سیاست های مشکوک دولت کابل


این روزها زمزمه‌هایی در بین فعالان شبکه‌های اجتماعی به گوش می‌رسد مبنی بر اینکه تعدادی از اعضای گروه طالبان در بیمارستان «سردار محمد داودخان» تحت درمان قرار گرفته‌اند.

این موضوع خشم نیروهای امنیتی افغانستان را به دنبال داشته و آنها خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر مسئولان حکومتی به این قضیه هستند.

در پست‌های فیس‌بوکی فعالان شبکه‌های اجتماعی آمده است: جنگجوی طالبان در حالی که زخمی با پاهای بسته ایستاده بود، سرش را نیز پوشانده بود تا چیزی از چهره‌اش مشخص نشود.

گفته می‌شود این طالب هنگام جنگ با نیروی امنیتی افغانستان زخمی شده بود و در حال حاضر در بیمارستان بزرگ نظامی سردار محمد داودخان کابل تحت مداوا قرار دارد.

گفته می‌شود این عضو طالبان در راس شمار زیادی از جنگجویانی قرار داشته که با نیروهای امنیتی افغانستان درگیری داشته‌ است.

با انتشار این خبر، سربازان افغانستانی از این گونه شیوه برخورد در برابر دشمنانشان آن هم در بیمارستان «سردار محمد داود خان » در «کابل» به شدت خشمگین هستند.

بیمارستان 400 تختی «سردار محمد داود خان» به عنوان یکی از مراکز درمانی برای معالجه نیروهای امنیتی افغانستان، از امکانات بسیار خوبی در خدمات بهداشتی برخوردار است.

روزانه ده‌ها سرباز زخمی شده در میدان‌های نبرد درحالی به این بیمارستان انتقال می‌یابند که در برابر طالبان و دیگر گروه‌های شورشی مبارزه کرده‌اند.

صحت و سقم مداوای اعضای طالبان در بیمارستان نظامی کابل، در حالی مطرح شده است که مقامات کابل و بیمارستان نظامی واکنشی نشان نداده‌اند.