-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۳, جمعه

نیاز به رئیس‌جمهور جنگ

کنسروانور های امریکا برای رسیدن به قدرت هیجان زده اند.


سناتور جمهوری‌خواه آمریکايی که از امیدهای اعضای این حزب برای نشستن بر کرسی ریاست‌جمهوری آمریکا است، گفت، در روز نخست ورودش به کاخ سفید، توافق هسته‌ای با رژیم ایران را پاره پاره می‌کند.

«مارکو روبیو» و «تد کروز» دو سناتور جمهوری‌خواه آمریکا که سودای ورود به کاخ سفید را دارند، روز پنج شنبه در میان هوادارانشان در مورد برنامه‌های اجرایی خود سخن گفتند. اول نوبت سناتور کروز بود. وی ابتدا به حادثه تیراندازی در ایالت کالیفرنیا پرداخت و گفت: «همه نگران‌ایم که مبادا این هم یک نمود دیگر از تروریسم و افراط گرایی اسلامی باشد.»

کروز این حمله خونبار را «جنگ با آمریکا» ارزیابی کرد و با استفاده از همین دستاویز، اوباما را رئیس‌جمهوری غیرجنگی خواند و گفت «به رئیس‌جمهوری برای زمان جنگ نیاز داریم.»

این سناتور جمهوری‌خواه در توجیه موضع ضداوبامایی خود گفت: «وقتی رئیس‌جمهور می‌گوید داعش، یک پدیده اسلامی نیست، این را فقط می‌توان یک موضع احمقانه دانست.