-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ دی ۲, چهارشنبه

به نظر واشنگتن پست همه بی شعور اند.


واشنگتن پُست می نویسد، هیچ کس مطمین نیست که  رادیو داعش با کیفیت ضعیف از کجا نشر می شود!
اشاره: جالب است. کسی به پیگرد و سرکوب هزاران آدم کش فکر نمی کند؛ اما دنبال رادیو سرگردان اند.
واشنگتن پُست نیز در شماره اخیرش در مطلبی در بارهء افغانستان از رادیوی تازه تأسیس داعش در ننگرهار سخن گفته است.

به نوشته واشنگتن پُست، هر شب درست ساعت شش شام در شهر جلال آباد و ولسوالی های دور و بر آن نشرات مخفی این رادیو با صدای شمشیر جنگی، ضرب و شتم و آواز فیر ماشیندار ها آغاز می شود. نطاق این رادیو می گوید، رادیو خلافت، جاییکه دوزخ دسیسه گران کافر را استقبال می کند.

به نوشته واشنگتن پُست، در ۹۰ دقیقهء بعدی نشرات رادیوی داعش آیات قران و ترانه ها شنیده می شود و از افغان ها خواسته می شود جهاد کنند.

واشنگتن پُست می نویسد، هیچ کس مطمین نیست که این رادیوی با کیفیت ضعیف از کجا نشر می شود.

مقامات می گویند، برای یافتن و خاموش ساختن این رادیو تلاش دارند ولی به این باور اند که آنتن این رادیو در سقف کدام لاریء است که در مناطق قبایلیء سرحدی در حرکت است.

واشنگتن پُست می افزاید این رادیو ترس جدیدی را در بین باشنده های ننگرهار ایجاد کرده است.

به نوشته روزنامه، جنگجویان داعش در افغانستان مخلوطی از طالبان ناراضی، تندروان قبایلی از پاکستان، ازبیکستانی ها و چیچینی ها اند.

در این اواخر نشانه های هم دیده شده اند که شماری از جنگجویان از شرق میانه نیز با جنگجویان داعش در افغانستان پیوسته و در تلاش ایجاد یک اقامتگاه امن در ننگرهار اند.

بزرگان محلی می گویند، از نتایج کمرنگ عملیات اخیر نظامی علیه داعش در ننگرهار مایوس اند. به گفته آنها قوای افغان دیگر از حمایت هوایی ناتو برخودار نیست و حکومت افغانستان مجبور شده است به نیروهای ضعیف و کم تجربهء محلی اتکا کند.