-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۶, دوشنبه

تلاش یک آمریکایی برای سرنگونی هواپیمای مسافریمسافران یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در پرواز فرانکفورت به بلگراد با کنترل یک شهروند آمریکایی اردنی الاصل که با بازکردن در هواپیما قصد سرنگون کردن آن را داشت، از بروز حادثه ای ناگوار جلوگیری کردند.
ایرنا به نقل از روزنامه «بلیتس» چاپ روز یک‌شنبه بلگراد گزارش داد که این هواپیما در امنیت کامل در فرودگاه بلگراد به زمین نشست و مسافر آمریکایی که قصد ورود به کابین خلبان را داشت، به اداره پلیس پایتخت صربستان برای باز پرسی انتقال یافت.
این جنجال زمانی آغاز شد که شهروندآمریکایی- اردنی در حالی که هواپیما در حریم هوایی اتریش پرواز می کرد، با ضربه به در کابین خلبان، فریاد می کشید که در هواپیما را باز می کند.
بر اساس این گزارش ، چند نفر از مسافران که بازیکنان باشگاه والیبال «ووی وودینا» صربستان بودند، موفق به غلبه بر وی شدند.
پلیس شهر بلگراد بلافاصله پس از فرود هواپیمای در باند فرودگاه وارد آن شد و شهروند آمریکایی را بازداشت کرد.
همچنین به نوشته روزنامه «کوریر» چاپ بلگراد، شخصی که موجب آشوب در هواپیما لوفت هانزا شد، شهروند آمریکایی به نام «لاکن» است که قصد داشت موجبات سقوط هواپیما را فراهم کند.