-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۳۰, دوشنبه

ترس از وقوع یک تراژدی دیگر درهلمند

حضور در خيابان
اسد «بودا»


در شرايطي كه چهارصد سربازِ اردويِ ملي در محاصره‌يِ طالبان ‌ند و ارگ هیچ اقدامی نمی‌کند، مردم بايد به خيابان‌ها بريزند و يخن ارگ را بگيرند. فشار اجتماعي و مبارزه ي مردمي با ارگ‌نشينان، يگانه راه ريشه‌كن كردنِ طالب است. طالب رهبر و عسکر را باید از هم تفکیک کنیم. درست است كه «طالبانِ‌عسكر» در شهرها انتحار مي‌كنند و در دشت‌ها و راه‌ها آدم مي‌كشند و سر مي‌برند، «طالبانِ‌رهبر» اما در كابل‌اند.
چندین سال جنگ و درگیری با طالبان عسکر در دشت و صحرا طالب را توان‌مندتر کرده است. در شیوه‌ی جنگ با طالبان باید تجدید نظر صورت گیرد. کشتن طالبِ عسکر طالبان تضعیف نمی‌کند، بازار پرسود طالب‌پروریِ ارگ‌نشینان را رونق می‌بخشد. اگر قرار با طالب جنگی صورت گیرد، بايد عليه «طالبانِ رهبر» جنگيد، نه «طالبانِ عسكر». کاراترین روش جنگ با طالب رهبر اما حضور در خیابان است. طالبان ارگ باید در صحرایِ قیامتِ خیابان محاکمه شوند.