-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۴ آذر ۱۷, سه‌شنبه

تابو شکنی های معنا دار در تهران

علی مطهری از بنیاد گرایان پارلمان ایران می گوید: گروه های کمونیستی با تابلوی خودشان باید بتوانند فعالیت کنند! 
کی برای این آقا به طور زیرکاهی، مجوز داده است که این مگو ها را بر زبان بیاور؟

بخش هائی از سخنرانی علی مطهری (روز یکشنبه 15 آذر) در جلسه سخنرانی با عنوان «جمهوری اسلامی از آرمان تا واقعیت» در دانشگاه علامه طباطبایی:
نباید قیدی را برای آزاداندیشی در نظر گرفت و من به خط قرمزهای مصنوعی در این زمینه اعتقادی ندارم و آن را مناسب نمی‌دانم. در دوره اصلاحات «حد خوبی» از آزادی بیان وجود داشت اما در دوره جنگ و استقرار نظام، آزادی بیان «از جهاتی» محدود شد که آن نیز ناشی از «شرایط بحرانی جنگ» بود.
مطهری درباره فعالیت گروه‌های چپ در دانشگاه‌ها نیز گفت:
«بر اساس مبانی انقلاب و گفته های رهبر انقلاب در فرانسه گروه‌های کمونیستی هم می‌توانند فعالیت داشته باشند. به نظر من گروه‌های کمونیستی در دانشگاه‌ها هم باید بتوانند با تابلوی خود فعالیت کنند اما در حال حاضر قوانین موجود چنین امکانی را فراهم نمی‌آورد. هر چند که مبانی انقلاب این اجازه را به گروه‌های کمونیستی می‌دهد.»
مطهری در مورد رابطه ایران و آمریکا گفت:
«رابطه ما با ‌آمریکا از ابتدای انقلاب قرار نبود که قطع شود ولی سیر حوادث به سمت تسخیر سفارت آمریکا رفت که در نتیجه آمریکا رابطه‌اش را با ایران قطع کرد. مهم اینست که ما با تأکید بر اصول خود با هر کشوری وارد رابطه شویم و از نظر من اگر با توجه به این شرایط وارد رابطه با آمریکا شویم انقلاب به پایان خود نخواهد رسید. نفس رابطه با آمریکا به شرط این‌ که از شعارهای خود عقب‌ نشینی نکنیم ایرادی ندارد.»